DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
VAKFIKEBİR KİRAZLIK’TA MİNİKLERE ÖZEL PROGRAM

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

VAKFIKEBİR KİRAZLIK’TA MİNİKLERE ÖZEL PROGRAM

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kirazlık Mahallesi Kur’an Kursunda eğitim öğretim gören 4-6 yaş grubu miniklerden Kur’an-ı Kerim’e geçen 7 öğrenci için özel bir program düzenlendi.

18 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 14.30’da, Vakfıkebir Osman Tan Ortaokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Sunumunu İmam Hatip Yusuf Yamak’ın yaptığı programın açılışında velilere hitaben bir konuşma yapan İlçe Vaizi Osman Öztürk, “Çocuklarımızın din eğitimi, ahlak ve değerler eğitimi geleceğimiz için oldukça önem arz etmektedir. Onlar bizim huzurumuz, güvenimiz ve ahiretimizdir. Çocuklarımız Rabbimizin bizlere bir nimeti ve aynı zamanda emanetidir. Onlar, tertemiz kalbi ile her çeşit kötülüklerden uzak, saf, kıymetli bir cevherdir. Her şeye kabiliyetli oldukları gibi, kendilerine verilen her şeyi almaya da yatkındırlar. Şayet bizler çocuklarımıza iyi örnek olur ve iyiliğe alıştırırsak, güzel şeyler öğretirsek iyilik üzere büyürler, gelişirler ve iyiliğin birer temsilcileri olurlar. Böylece dünyada da ahirette de mutlu ve huzurlu olurlar. Anne ve babalar olarak çocuklarımızın dini ve ahlaki eğitimlerinin ihmal edilmesi, onlara yapılabilecek en büyük kötülük olur. Bu anlamda bizler onları, ilmin ve bilginin ışığında, eğitimin her türlü imkanlarından istifade ederek donanımlı ve iyi yetiştirir, iman aşılarını da doğru yaparsak manen geleceğe daha güvenle bakabiliriz” dedi.

Ardından Elif-Bâ cüzünü tamamlayarak Kur’an-ı Kerim’e geçen 7 öğrenciye taçları takıldı. Daha sonra 2016-2017 eğitim öğretim yılı birinci dönem içerisinde öğrendikleriyle hünerlerini sergileyen minikler, okudukları Kur`an Kerim, ilahi ve şiirler, hadis sunusu, dini bilgiler ve mehter gösterileriyle  gönülleri adeta fethederken, izleyenlere de onur, heyecan ve duygu dolu anlar yaşattılar.

Velilerin amin nidalarıyla eşlik ettikleri minikler duasının ardından tüm öğrencilere çeşitli hediyelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yürütülen Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi çerçevesinde, Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kirazlık Mahallesi Kur’an Kursunda, Kur’an kursu Öğreticisi Fatma Gümüş’ün öğreticiliğinde 4-6 yaş arası 18 minik öğrenci eğitim öğretim görüyor.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Ocak 2017, 21:57 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar