VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir Lise Ekibi ilçeler arası bilgi yarışmasında birinci oldu

yesilkiyi-yarismailceler

Vakfıkebir Lise Ekibi ilçeler arası bilgi yarışmasında birinci oldu

Beşikdüzü ilçesinde yayın yapan Yeşilkıyı Gazetesi tarafından ilçeler arası “Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışması yapıldı. Yarışmaya katılan 5 ilçeden Vakfıkebir Lise Ekibi birinci oldu.

İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda düzenlenen bilgi yarışmasının sunuculuğunu Öğretmen Selahattin Sekban, program ve ödül töreni kısmının sunuculuğunu ise Abdullah Gülay ve Gülşah Akın Nemli birlikte yaptılar.

Programa Beşikdüzü Kaymakam Alaattin Aktaş, Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Garnizon Komutanı İsmail Pınar, Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, ilçelerin milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yarışmayı düzenleyen Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi Ahmet Saraç yaptı. Saraç konuşmasında, zaman zaman kültürel faaliyetlerde bulunduklarını bunlardan birinin de “ Trabzon’umuzu Tanıyalım” bilgi yarışması olduğunu söyledi. Saraç, konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Yeşilkıyı Gazetesi olarak bir kültürel faaliyete daha imza atmanın heyecanı içerisindeyiz. ‘Trabzon’umuzu Tanıyalım’ bilgi yarışmasının burada genelde 5.sini, ilçeler arası ise 1.sini yapıyoruz. Bu yarışma okullar ve ilçeler arasında büyük heyecan uyandırdı. Aylar öncesinden yüzlerce çıkması muhtemel olan sorular gözden geçirildi. Öğrencilerimiz Trabzon’la ilgili birçok şeyi bu vesile ile öğrenmiş oluyorlar. Şimdi, gömül isterdi ki, bu yarışma televizyondan yayınlansın. Bir iş adamımız bu işi üstlensin, yöre kültürüne katkıda bulunsun. Fakat bu konuda fazla duyarlı değiliz. Destek olunursa devam eder, olunmazsa bu yıl Beşikdüzü’nde bu yarışma son kez yapılmış olacak.” şeklinde konuştu.

Daha sonra mahalli sanatçı Meltem İskender sahne alarak, okuduğu türkülerle izleyenlerin beğenisini topladı. Ardından yarışmaya geçildi. Hazırlanan 24 sorudan (bir soru iptal edildi) 20 soruya cevap veren Beşikdüzü Lise Ekibi ile Vakfıkebir Lise Ekibi yedek sorular sonunda 22 doğru cevap ile Vakfıkebir Lise Ekibi birinci, Beşikdüzü Lise Ekibi ise ikinci oldu. Yine 24 soru sununda aynı puana sahip Tonya Lise Ekibi ile Şalpazarı Lise Ekibi yedek sorular sonunda toplamda 14 soruya doğru cevap veren Tonya Lise Ekibi üçüncü, Çarşıbaşı Lise Ekibi ise dördüncü, Şalpazarı Lise Ekibi de beşinci olarak yarışmayı tamamladılar.

Beşikdüzü Halk Eğitimi Merkezi erkek horon ekibinin gösterilerinin ardından ödül törenine geçildi. Birinci olan Vakfıkebir Lise Ekibi’ne ödülünü Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş verirken yaptığı konuşmada, “Bu yarışma Beşikdüzü’ne yakışan bir yarışma oldu. Sahip olduğumuz zenginliğimizle bu ve benzeri birçok etkinliği yapabilecek kapasitede bir ilçeyiz. Bunun kaymakamlığın dışında, milli eğitimin dışında böylesine sivil toplum kuruluşu sayılabilecek yerel bir gazetenin kendi imkânlarıyla gerçekleştirmiş olması, sponsorların da desteğiyle bu faaliyetin icra ediliyor olmasının ayrı bir önemi olsa gerek. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İkinci olan Beşikdüzü Lise Ekibi’ne ödülünü verirken konuşan Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ise, “Böyle güzel bir organizasyonda birlikte sizlerle birlikte olmaktan duymuş olduğum mutluluğu öncelikle ifade etmek istiyorum. Biz burada bütün Büyükliman’ı gördük. Bundan dolayı hazırlanan bu organizasyon çok kıymetli. Bu organizasyonun seneye sona ereceğine inanmıyorum. Bir vesile ile devam edeceğine inanıyorum. Büyükliman bir bütündür ve öyle kalacak” şeklinde konuştu.

Üçüncü olan Tonya Lise Ekibi’ne ödülünü Garnizon Komutanı İsmail Pınar verdi. Yarışmada dördüncü ve beşinci olan lise ekiplerine de gazeteci-yazar Osman Diyadin’in yazdığı kitap hediye edildi.

Dereceye giren ilçelerin milli eğitim müdürlerinden birinci olan Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık’a plaketini Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy,  ikinci olan Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Koç’a plaketini Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, üçüncü olan Tonya Milli Eğitim Müdürü Kenan Şahin’e plaketini Garnizon Komutanı İsmail Pınar vererek kutladılar.

Daha önce Vakfıkebir’de düzenlediği yarışma ile ilçe eğitimine katkılarından dolayı Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık, Yeşilkıyı Gazetesi Sahibi Ahmet Saraç’a bir plaket verdi.

Törenin devamında yöremizin tanıtımına katkıda bulunanlardan Fatma Şentürk’e plaketini Tonya Halk Eğitimi Müdürü Selçuk Kahyaoğlu, milli karateci Aykut Taylan’a plaketini Beşikdüzü Halk Eğitim Müdürü Hayrettin Deniz,  Taylan’ın hocası milli antrenör Mehmet Yıldızlar’a plaketini Kızılay Beşikdüzü Şube Başkanı Mehmet Can’ın vermesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Görüntüler için tıklayınız!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Nisan 2013, 09:50 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar