MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
VAKFIKEBİR MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENGELLİ ÇOCUKLARIN MANEVİ DESTEĞİYLE İLGİLENECEK PERSONELE SEMİNER

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN ENGELLİ ÇOCUKLARIN MANEVİ DESTEĞİYLE İLGİLENECEK PERSONELE SEMİNER

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın engellilere yönelik manevi destek projesi kapsamında, engelli çocuklara manevi destek verecek olan din görevlilerine Vakfıkebir İlçe Müftülüğü tarafından seminer verildi.

Gençlik Merkezi Salonu’nda, İMKB ve Mesleki Teknik ve Eğitim Merkezi Öğretmeni İsmail Altuntaş tarafından verilen seminere İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ile birlikte 30 din görevlisi iştirak etti.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal seminerle ilgili yaptığı bilgilendirmede, “Din hizmetinden ve manevi destekten faydalanmak erkek ve kadın her yaşta her insanın en temel hakkıdır. Normal vasıtalarla ve normal koşullarda bu imkanlardan faydalanamayan herkes, özel eğitim ve hizmet kapsamına alınarak özel vatandaş muamelesiyle toplumda hak ettikleri ilgiye kavuşmuş olurlar. Devlet, bütün vatandaşlara olduğu gibi özel eğitime muhtaç olan bireylere de özellikle öğrencilere din hizmetini ve manevi desteği, bir devlet kuruluşu olan Diyanet İşleri Başkanlığı marifetiyle vermektedir” dedi.

İlçe Müftülüğü olarak, proje kapsamında iki personeli görevlendirerek önce engellilerin ilçe genelindeki sayısını, sonra yaş gruplarını ve engel türlerini tespit ettiklerini söyleyen Müftü Köksal, “Bu çalışmada; mahalle cami görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, Kaymaklığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İMKB ve Mesleki Teknik ve Eğitim Merkezi ile işbirliği yapıldı. 6 aylık çalışmayla, İlçede süreğen olanlar dahil 343 engellinin bulunduğu tespit edildi. Yapılan istişarede; manevi destek hizmetinin evvela okul çağındaki hafif engelli bireylere verilmesinin daha isabetli olacağını kararlaştırdık. Bu özel hizmeti yerine getirmesi düşünülen 44 din görevlisi arkadaşımız için seminer programı planladık. Tabii ki, bu özel eğitimin inceliklerine vakıf olmak, istikrarlı, uzun ve yorucu bir çalışmayı ve mücadeleyi gerektirdiğini biliyor ve projemizi ona göre yönlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Müftü Köksal ayrıca; “İçimizden, canımızdan olan bu çocuklarımızı, itikat, ibadet, ahlak konularında eğiterek toplumda yer bulmalarına yardımcı olmak ve geleceğe hazırlamak  adına, toplumsal ödevimizi yaparken gayret ve yardımlarını esirgemeyerek hep yanımızda bulunan, sesimizi duyurarak duyarlılık oluşmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve 30 din görevlisinin katıldığı seminerin son derece faydalı geçtiğini belirten İlçe Müftüsü Köksal, etkili ve faydalı sunumlarından dolayı İMKB ve Mesleki Teknik ve Eğitim Merkezi Öğretmeni İsmail Altuntaş’a ve iştirak eden personele teşekkür etti.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Haziran 2017, 14:15 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar