ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Vakfıkebir TOKİ Yolu Asfaltlanmaya Başladı

toki yoluasfaltlanmayabasla

Vakfıkebir TOKİ Yolunun asfaltlanmaya başlaması ilçede memnuniyetle karşılandı

Vakfıkebir İlçesi’nde vatandaşların sabırsızlıkla beklediği gurup yollarındaki asfaltlama çalışmalarının başlaması ilçede memnunlukla karşılandı. İlk olarak 3800 metrelik TOKİ yolu asfaltlanmaya başlandı.

Asfaltlama çalışmalarını mahallinde inceleyen Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, ilçedeki yol sorununun bir program dahilinde çözüleceğini ifade ederek, “Kamuoyunun da bildiği gibi bu yol ile ilgili seçim öncesinde, 2012 yılında da Büyükşehir Belediyesi ile bir çalışma yapmayı planlamıştık. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize sözü vardı. Fakat hava şartları münasebetiyle 2012 yılında bunu gerçekleştiremedik. Seçim çalışmaları sırasında da yine Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bu yolun yapılacağı noktasında taahhütte bulunmuş; hatta “Siz Muhammet Bey’e destek olun, ben ne gerekirse yapacağım” demiştir. Gerçi vatandaşlarımız biraz bekledi ama diğer ilçelerde olan çalışmalar uzun sürdüğü için yaşandı bu gecikme. Şimdi görüldüğü gibi asfaltlama çalışmalarımız başladı. Ben bu manada Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür ediyorum. 3800 metrelik bir yolumuzdur bu. Vatandaşlarımızın uzun zamandır beklediği ve arzu ettiği, talep ettiği bir çalışmaydı. Burası TOKİ yolu olarak geçiyor ama Yaylacık, Esentepe, Bozalan, Bahadırlı gibi dört mahallemizin çok aktif olarak faydalandığı bir yol. Ayrıca Güneyköy ve Karatepe’ye de bu yoldan gidebiliyor. Bu yolumuzun asfaltlanması bizler için memnuniyet vericidir. Büyükşehir Belediye Başkanımıza halkım ve şahsım adına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Yolun yaklaşık 1,5 milyon Türk Lirası gibi bir maliyet taşıdığına da vurgu yapan Balta, bu tür programlara devam edeceklerini ve asfaltlanmamış mahalle yolu kalmayacağını da sözlerine ekledi.

İSKENDEROĞLU: “BÜYÜKŞEHİR FARKINI HİSSETTİK”

Ak Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza, öncelikle verdiği bu sözü yerine getirdiği için tüm Vakfıkebir Halkı adına teşekkür etmek istiyorum. Biz kendisinden bu konuda özellikle ricacı olmuştuk. Burası hem mahallelerimizin hem de Organize Sanayi Bölgemizin yollarını içeriyor. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Gurup yollarımızın diğerleriyle alakalı da çalışma yapar. Büyükşehir’in farkını şu anda hissetmiş olduk. Her mahalleye 300- 500 metre değil, her grup yolumuzu projelendirip tamamını bir kerede dökebiliyoruz ve büyükşehirin nimetlerinden bu şekilde faydalanmış oluyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. İnşallah Vakfıkebir’e çok daha fazla hizmet ederler. Onların sayesinde bizler de Vakfıkebir Halkı’nı stabilize yollardan kurtarırız. Gelecekten ümitliyiz. İyi olacağına eminim. Önümüzdeki beş yıl içinde gerek Büyükşehir, gerekse Vakfıkebir Belediyesi imkânlarıyla beraber asfaltlanmamış mahalle yolumuz kalmayacak ve bizler de verdiğimiz sözü yerine getirmiş olacağız” dedi.

BAHADIR; “TAKDİRLE KARŞILIYORUZ”

Vakfıkebir Bahadırlı Mahallesi Muhtarı Mustafa Bahadır da asfaltlama çalışmalarının vatandaşlar tarafından takdirle karşılandığını ifade ederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız seçimden önce burayı dökeceklerine dair söz vermişti ve sağ olsunlar, sözlerini tuttular. Ayrıca bu konuda Vakfıkebir Belediyemizin de büyük uğraşları oldu. Bu yol, eskiden Organize sanayi yolu olarak başlamıştı. Çok geniş bir coğrafyaya hizmet veren bir yol. Aslında yapılması için çok geç kalınmış bir yol. Yeni belediye başkanlarımız sağ olsunlar, göreve başladıklarından 6- 7 ay gibi kısa bir sürede bu işe el attılar. Ayrıca dökülen asfalt çok kalın ve otoyol standartlarında. Özellikle TOKİ konutlarında oturan ve çok mağdur durumda olan arkadaşlarımız da rahat bir nefes alacaklardır. Özelikle 112 Acilde çalışan bir bayan arkadaşımız var. Firdevs Hanım’ın da buradan kulaklarını çınlatmak istiyorum. Belediye Başkanımızla da görüştürdüm kendisini. Onun da memnuniyetini duydum. Bu güzel çalışmaların diğer mahallelerimize ve gurup yollarımıza da yansımasını ve devam etmesini bekliyoruz. Allah razı olsun. Sağ olsunlar. Memnunuz. Siyaset önemli değil, kim olursa olsun biz daima hizmet veren ve hizmet getirenden yanayız. Kim yaparsa yapsın takdirle karşılarız” ifadelerini kullandı.

ŞENTÜRK: “DÜNYA MALI DÜNYADA KALIR”

Vakfıkebir Belediyesi eski meclis üyesi ve esnaf Yusuf Şentürk ise, çalışmaların memnuniyet verici olduğuna dikkat çekerek, “Burası aynı zamanda beş mahalleye hitap eden bir gurup yoludur. Bu yol belediye sınırları içinde kaldığı için yapılamadı. Daha önce Özel İdare kendi sınırlarında kalan kısmını yaptı, belediye sınırları içinde olan bölüm kaldı. Belediye Meclisi üyesi olduğumuz zamanlarda buranın yapılması için birkaç kez teşebbüste bulunduk, ancak Vakfıkebir Belediyesi’nin imkânları el vermedi. Büyükşehir denildiği zaman her şeyi içersine alıyor ve fotoğrafa bakıp eksiklikleri yerleştirdiğiniz zaman fotoğrafın büyüğü ortaya çıkıyor. Burası Vakfıkebir’de ilk söz verilen yerdir. Verilen söz yerine getirildiği için de ilgililere teşekkür ediyoruz. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere meclis kararı alan bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Projeyi Vakfıkebir Belediyesi yaptı ve takipçisi de oluyor. Bu yolun organize sanayi ile irtibatlandırılması daha önceden de dillendirilen bir konuydu. Devletin güçlü olması, iktidarların güçlü olması, tek başına iktidarın karar vermelerinde sıkıntı çekmeden yapamayacakları işler olmuyor. Bunu yerele indirdiğimiz zaman imkânsızlıklarla karşılaşılıyor. Ama güçlü bir yönetim geldi, Büyükşehir Belediyesi oldu ve ilk nimetlerinden yararlanmış olduk. Özellikle Vakfıkebir’in başka mahalleleri bile TOKİ yolu döküldü mü diye soruyordu. Şimdi ise verilen bir söz yerine getirilmiş oldu. Bundan memnuniyet duyuyoruz, ancak bizim yolumuz yapıldı, gerisi ne olursa olsun demiyoruz. Yol yapımı ve genişletmesi sırasında vatandaş da yardımcı olacak. Bu bağlamda yola gelen bir fındık dalını kesmekten imtina eden vatandaşlarımız var. Dünya malının dünyada kalacağı gerçeği unutulmamalıdır. Ben daima devletin güçlü olmasından yanayım. Ticarette insan en mutlu anını borcunu öderken yaşar, siyasette verilen sözler yerine getirilirken yaşanır. Bu işin başında Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu en mutlu olandır. Devletin varlığını hissettiğim sürece kendimi güvende hissediyorum. Burada da asfaltlama araçlarını gördüğüm zaman, tamam bu iş bitti dedim” şeklinde konuştu. (Mehmet Bülent ALP)

 

 

 

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Eylül 2014, 19:47 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar