ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Vakfıkebir’de Cami Görevlilerine, Yaz Kur’an Kursları Hizmet İçi Eğitim Semineri Verildi

yazkurslarısemineri2014

Fotoğraflar “facebook” sayfamıza yüklenmiştir…

Vakfıkebir’de Cami Görevlilerine, Yaz Kur’an Kursları Hizmet İçi Eğitim Semineri Verildi

Okulların tatile gireceği 13 Haziran’dan bir hafta sonra 23 Haziran’da başlayacak olan yaz Kur’an kurslarında görev yapacak cami görevlileri için Vakfıkebir’de 3 günlük “Yaz Kur’an Kursları Hizmet İçi Eğitim Semineri” düzenlendi.

05-09-10 Haziran 2014 tarihlerinde Vakfıkebir Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen “Yaz Kur’an Kursları Hizmet İçi Eğitim Semineri” ne, Vakfıkebir, Tonya ve Çarşıbaşı ilçelerindeki camilerde görev yapan din görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 25-30 Mayıs 2014 tarihleri arasında Afyon Sandıklı’da gerçekleştirdiği yaz Kur’an kursu rehber öğreticiler seminerine katılan Akçaabat İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Cebeci, Trabzon Ortahisar Merkez İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Hayrullah Küçük ile Din Hizmetleri Uzmanı Bekir Bektaş tarafından verilen seminerde din görevlilerine, yaz Kur’an kursları eğitim takvimi, kayıt işlemleri, dönemler, kurlu sistem ve işleyişi, materyallerin seçimi ve kullanımı, eğitim-öğretim hizmetleri ilgili yönetmelik ve yönerge hükümleri, yaz Kur’an kurslarında karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri, öğrenci psikolojisi, çocuk ve ergenlerde dini gelişim ve görülmesi muhtemel davranışlar, güçlü ve etkili iletişim, yaz Kur’an kurslarında Kur’an öğretim, yöntem ve teknikleri ile yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları ve Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) konularında bilgilendirme yapıldı.

İmkânlar ölçüsünde eğitim-öğretim mekânlarının fiziki yapısının iyileştirilmesi, bilgisayar, araç-gereç ve materyallerin kalite ve sayısının artırılması ile derste mümkün olduğunca teknolojik imkanlardan yararlanılmaya çalışılmasının önemine de vurgunun yapıldığı seminerde ayrıca, öğrencilerin okullarda Kur’an’ı Kerim, Hz. Peygamber’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçmeli dersler kapsamında alabildiklerinden yaz Kur’an kurslarında seviye tespiti yapılarak öğrencilerin daha çok ihtiyaç duyduğu bilgilere ağırlık verilmesi istendi.

Yaz Kur’an kurslarındaki eğitim-öğretim hizmetlerinin sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülmesinin özellikle altının çizildiği seminerde, kurs programı boyunca öğrencilere değerli olduklarının hissettirilmesi, güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilmesi, yaş farklılıklarının göz önünde bulundurulması, mümkün olduğunca 4-6, 7-12, 13-24 yaş gruplarının birlikte eğitim-öğretim görmelerinin sağlanması ve kursta bulunmalarının önemi ve amacının kendilerine anlatılması önerildi.

Seminerde ayrıca, derslerin çeşitli oyun ve etkinlikler içerisinde öğrencilerin katılımıyla işlenmesine özen gösterilmesi, ödüllendirmelerde ise aşırılığa yer verilmemesi tavsiye edildi.

Bu yıl 23 Haziran ile 22 Ağustos 2014 tarihleri arasında, dönemler halinde ve kur esasına göre eğitim öğretimin gerçekleştirileceği yaz Kur’an kurslarına her yaş grubundan öğrencilerin kayıt yaptırabilecekleri ve kayıtların ise 16 Haziran’da başlayacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Haziran 2014, 17:06 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar