MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
VAKFIKEBİR’DE ÇANAKKALE SAVAŞI GEZİCİ MÜZESİ AÇILDI

ÇANAKKALE SAVAŞI GEZİCİ MÜZESİ’NE YOĞUN İLGİ

Vakfıkebir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce, Mart Ayı içinde düzenlenecek olan sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında açılan ‘Çanakkale Savaşı Gezici Müzesi’ ve Resim Sergisi Vakfıkebirlilerden yoğun ilgi gördü.

Mart Ayı etkinlikleri nedeniyle Vakfıkebir Belediyesi tarafından 8-9-10 Mart Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi ve Resim Sergisi Sabri Bahadır Kültür Merkezi’nde törenle açıldı.

BALTA: “BÜTÜN ZEKİ ÇOCUKLARIMIZ YOK EDİLDİ”

Açılış öncesi öğrencilere ve halka hitap eden Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Çanakkale Zaferi’nin milletimiz için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Çanakkale’ye gidemeyen genç kardeşlerimiz en azından Çanakkale’yi Vakfıkebir’de yaşasınlar istedik. Tüm halkımızın bu sergiyi görmesini arzu ederim. Tarih bilinci olmadan, tarihi bilmeden, geçmişi bilmeden geleceği inşa edemeyiz. Atalarımız bize bu memleketi bırakırken, onların hangi şartlarda mücadele ettiklerini görmemiz gerekir. Bu amaçla daha çok çalışmalıyız. Birbirimizi üzmeden karşılıklı anlayışla bu ülkeyi geleceğe taşımak zorundayız. 15 Temmuz’da bir nesli nasıl kaybettiğimiz hepimizin gözleri önünden bir film şeridi gibi geçti. Bütün zeki çocuklarımız yok edildi. Vatana hizmet edecek noktadan, vatana ihanet edecek noktaya getirtildi. Biz istiyoruz ki geçmişimizi görelim, ondan dersler alalım, bir daha bir neslimizi kaybetmeyelim. Bütün gençlerimizin ve çocuklarımızın vatana, millete hayırlı birer evlat olarak yetişmesine katkı sunmak amacıyla bu sergiyi açmış bulunuyoruz. İnşallah bu sergiden en iyi bir şekilde yararlanırız” dedi.

YAKUTA: “ÇANAKKALE’DE İBRETLİK OLAYLAR VAR”

Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta ise yaptığı konuşmada, “Çanakkale en büyük kahramanlığın ispatıdır. Çanakkale savaşı, bu güzel topraklarda gözü olanların ne kadar vahşileşebileceği, ne kadar gaddarlaşabileceklerinin en büyük kanıtıdır. Çünkü nerdeyse bire karşı yirmi oranda asker ve silahla bu topraklara karşı savaştılar. Ancak bu millet kalbindeki, göğsündeki imanla onlara karşı canlarını siper ederek savaştılar ve Çanakkale geçilmezi ispatladılar. Dolayısıyla Çanakkale Savaşı’ndan çıkartılacak çok hadiseler var. Çok güzel ibretlik olaylar vardır. Bizim gençlerimiz de bu sergi vasıtasıyla gördüklerinden ibret çıkartacaklardır. 15 Temmuz’da olduğu gibi hainlere karşı güzel bir nesil olarak yetişeceklerine inanıyorum “ ifadelerine yer verdi.


Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Mart 2017, 00:21 tarihinde Dünya, Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar