DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
Vakfıkebir’de “Çocuk Aile ve Din” Konulu Konferanslar Yoğun İlgi Gördü

sait camlica vakfikebir (1)

Fotoğrafların daha fazlası “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video Görüntüler İçin Tıklayınız!

Vakfıkebir’de “Çocuk Aile ve Din” Konulu Konferanslar Yoğun İlgi Gördü

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun faaliyetleri kapsamında Çocuk, Aile ve Din konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Eğitimci Yazar Sait Çamlıca katıldı.

İlçe Müftülüğü’nün davetlisi olarak 18 Şubat 2016 Perşembe günü Vakfıkebir’e gelen Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, gün içerisinde öğleden önce Gençlik Merkezi’nde müftülük personeline, öğleden sonra ise Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı konferanslar verdi.

Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, aynı gün akşamı saat 19:00’da Sabri Bahadır Kültür Merkezi’nde İlçe Müftülüğü, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından organize edilen konferansını vermek üzere vatandaşlarla bir araya geldi. Buradaki konferansa , resmi kurum ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunuculuğunu İmam Hatip Zekeriya Yüksel’in yaptığı program, Trabzon Diyanet Eğitim Merkezi Öğretmeni Hasan Kazancı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Müftülüğü bünyesinde yeni oluşturulan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve faaliyetleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Bu konferansın Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun faaliyetleri kapsamında büroda görevli personellerce organize edildiğini belirten İlçe Müftüsü Köksal, programda emeği geçenlere, iştirak edenlere ve konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Sait Çamlıca’ya teşekkür etti.

Ardından Çocuk, Aile ve Din konulu konferansını sunmak üzere kürsüye davet edilen Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, çocukların eğitim ve yetiştirilmesinde yaşanan problemlere değindi ve çözüm önerilerinde bulundu. Anne-baba ve çocuklar arasındaki ilişkileri,  bu ilişkilerin önemini, topluma yansımalarını örnekleriyle anlatan yazar, sorunun çocuklarda değil zamanı okuyamayan aile büyüklerinde olduğunu belirtti. Anne-babaların çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirmeleri için mutlaka kitap okumaları gerektiğini, toplum içinde yapılan birçok hatanın aileden kaynaklandığını ve bunların giderilmesi için ailelerin kültürlü ve eğitimli olmaları gerektiğini örnekleriyle anlatan Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, çocukların yetişmelerinde anne-baba ve eğitimciler başta olmak üzere herkesin önemli sorumluluklarının bulunduğunu, çocuklara verilecek sağlıklı eğitimin topluma olumlu yansımalarının olacağını, çocukların eğitimi sürecinde Peygamber Efendimizin metoduyla hareket edilmesi gerektiğini anlattı. Akıcı ve özgün üslubuyla, beden dilini de kullanarak dinleyicilerin ilgisini çekmeyi başaran yazar konferans sonunda dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Katılımın çok yoğun olduğu program sonrasında yazar kitaplarını imzaladı. Konferanstan oldukça memnun kalan vatandaşlar bu gibi programların devam etmesi temennisinde bulunarak İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu çalışanlarına ve Yazar Sait Çamlıca’ya teşekkür ettiler.

sait camlica vakfikebir (2)

sait camlica vakfikebir (3)

sait camlica vakfikebir (5)

sait camlica vakfikebir (6)

sait camlica vakfikebir (7)

sait camlica vakfikebir (8)

Video Görüntüler

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Şubat 2016, 09:33 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar