ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Vakfıkebir’de “DİN-BİR-SEN” İlçe Teşkilatı Kuruldu

din bir sen

Vakfıkebir’de “DİN-BİR-SEN” İlçe Teşkilatı Kuruldu

Kısa adı “DİN-BİR-SEN” olan “Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası” Vakfıkebir İlçe Teşkilatı Kuruldu.

Başkanlığını Hüseyin Sağlam’ın yaptığı “DİN-BİR-SEN” Vakfıkebir İlçe yönetim kurulu üyeleri Hakkı Yolcu ve Haydar Yolcu’dan oluşuyor.

İlçe yönetim kurulu adına Başkan Hüseyin Sağlam yaptığı açıklamada, “Kısır çekişmelerin, sen-ben kavgalarının ayyuka çıktığı, meslektaşlarımızın davalarıyla değil,  kendi “TAVA” larıyla ilgilenilen bir dönemde din görevlilerimizin yalnız olmadığını, bunların da bir sahibi olduğunu hissettirmek için Vakfıkebir ilçemizde vizyonu yeni, misyonu yeni, ufku açık, herkesi kucaklayan, kimseyi ötelemeyen, ben merkeziyetçi değil biz merkeziyetçi, güçten yana değil haktan ve haklıdan yana olan, meslektaşlarımızın sorunlarına anında müdahale edip gerekli mecraları teyakkuza geçirerek sorunun çözümü noktasında elinden geleni yapan ve yapmayı taahhüt eden yıldızı parlak bir sendikanın temsilciliği DİN-BİR-SEN kuruldu.” dedi.

İlçe Başkanı Sağlam ayrıca, “Vakfıkebir’de yeni kurulan sendikamıza imam arkadaşların yoğun ilgi göstermesi, bu alandaki boşluğu DİN-BİR-SEN’in dolduracağını göstermektedir. Hatta aldığımız duyumlara göre önümüzde ki günlerde sendikamıza ciddi katılımlar olacaktır. Başkan olarak arkadaşlarımıza sendikacılığın nasıl yapıldığını, icraatlarımızla hissettirip göstereceğiz. İmam arkadaşların haklarını gerek lokal gerekse genel platformlarda savunacağız.” şeklinde konuştu.

DİN-BİR-SEN Vakfıkebir İlçe temsilciliği olarak taleplerini dillendirip takipçisi olacaklarını belirten İlçe Başkanı Hüseyin Sağlam önceliklerini maddeler halinde şu şekilde sıraladı:

-Rotasyon uygulamasına derhal son verilmesini istiyoruz. Geçen yıl rotasyonda bir çok arkadaşımız mağdur edilmiştir. Bir kısım arkadaşlar emekliye sevk edilmiştir. Bunların mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyoruz.

-Açık Öğretim Fakültesi 2 yıllık ilahiyat ön lisans mezunu olan personelin eğitimlerini 4 yıla tamamlayarak lisans mezunu olmaları için Diyanet İşleri Başkanlığı üniversitelerle anlaşma yapmalıdır.

-Diyanet içe kapanıklıktan kurtulmalıdır. Personel sorunlarını görmeli ve acil çözüm bulmalıdır. “Her yaptığım doğrudur” zihniyetinden bir an önce kurtulmalı ve önerileri dikkate almalıdır.

-Vaiz, İmam, Kur’an Kursu Öğreticisi ve Müezzin gibi din görevlilerinin izinleri yasal çerçeveye oturtulmalı, Müftülerin inisiyatifinden çıkarılmalıdır.

-Sendika il başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanlarının tayin ve yer değiştirmelerinde sözlü sınav yapılmamalı, MBSTS puanı yeterli olmalıdır.

-Diyanet teşkilatında görev yapan İlahiyat Fakültesi mezunu dışındaki diğer fakülte mezunlarının ek göstergelerinin 3000’e çıkartılması ve yurt dışı görevlerinde mağdur edilmemesi gerekir.

-İl, ilçe müftülerinin ve idarecilerinin personele daha şefkatli davranmaları ve onları onura edecek davranışlarda bulunmalarının sağlanması,

-Müftülüklerde görev yapan personele zorla takvim, kitap, dergi v.b. yayınların satışının yapılmaması veya yaptırılmaması,

-Yıllarca Köylerde görev yapan personelin şehir merkezlerinde değerlendirilmeleri ve yeni göreve başlayan personelin köylerde göreve başlamalarının sağlanması,

-Diyanet Vakfı tarafından, din görevlilerinin üniversite de okuyan çocuklarına burs verilmesi,

-Fatih Projesi kapsamında, yaz dönemi camii derslerinde ve Kur’an kurslarında okuyan çocuklara tablet bilgisayar verilmelidir. Kurslara, tablet, bilgisayar, projektör, akıllı tahta verilerek klasik eğitimden vazgeçilmelidir.

-Emeklilik tazminatlarının yükseltilmesi ve maaşlara yansıtılması, Emekliliği gelmiş ancak bugüne kadar hac ve umre görevinde hiç bulunmamış personelin sınavsız görevlendirilmesinin sağlanması,

-Hac ve umre hizmetlerinde görevlendirilecek personelin Türkiye sıralamasına göre seçilmesi ve mülakatın kaldırılması,

-Her ilde personel çocuklarının daha iyi ortamlarda eğitim görmeleri için pansiyonlu din eğitim merkezleri açılmalıdır.

-Siyasi partilerin ve siyasetçilerin tüm sendikalara eşit mesafede durmaları,

-İl ve ilçelerde yetkili sendika tarafından amirlere, üyelerimize ve sendika yöneticilerimize yapılan baskı ve tehditlerin sona erdirilmesi. Bunların engellenmesi için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önlem alması,

-Diyanet İşleri Başkanlığı TOKİ işbirliğiyle il ve ilçelerde görevli personele uygun şartlarda daire satın almalarının sağlanması,

-Öğretmen evleri ve diğer misafirhanelerin kamu evlerine dönüştürülerek tüm görevlilerin hizmetlerden eşit şekilde faydalanması sağlanmalıdır.

-Diyanet İşleri Başkanlığı sınavlarında şeffaflık sağlanmalıdır. Sınavların adalet ve hakkaniyet ilkeleri gözetilerek kayırmacılığın önlenmesi gerekir.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Temmuz 2015, 17:39 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar