VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir’de ilk bel fıtığı ameliyatı yapıldı

vkilkamel

Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ndeki uzman doktorların tamamlanmasının ardından hastanede bazı önemli ameliyatlar da yapılmaya başlandı.

Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mustafa Aydın, hastanenin gerçek bir bölge hastanesi konumuna geldiğini ifade ederek ilk kez başarılı bir bel fıtığı ameliyatının da gerçekleştiğini söyledi. Aydın: “Yaklaşık bir yıl oldu göreve geleli. Göreve geldiğimizdeki en büyük hedefimiz Vakfıkebir’den ve Büyükliman Bölgesinden diğer ilçelere ve merkeze olan hasta göçünü önlemekti. Bunda çok büyük başarı sağladığımızı düşünüyoruz. Yaklaşık bir ay önce hastanemize beyin cerrahisi uzmanı atandı ve bununla beraber Vakfıkebir Devlet Hastanesi ilk kez bel fıtığı ameliyatlarını da yapmaya başlamış oldu. Bu amaçla beraber hasta göçünün daha da önüne geçmeyi düşünüyoruz. Bundan sonraki hedefimiz bel fıtığı ameliyatlarının daha da ilerleyerek devam etmesi ve kafa içi dediğimiz su dural kanama, diğer ameliyatlarında Vakfıkebir Devlet Hastanesinde yapılmasını planlıyoruz”

“Şartlar daha da iyileşecek”

Beyin Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Hasan Üçüncü ise, “Hastamız bize bel ve sağ bacak ağrısı ile gelmişti. Oldukça ağrıları vardı. Biz kendisini muayene ettikten sonra bel emarını çektirmesini söyledik.  Bel emarını çektirdikten sonra sağ bacağı sinirini sıkıştıran bel fıtığının olduğunu gördük. Bel fıtığı ameliyatını burada yapıp yapamayacağımızı araştırdıktan sonra kendisine burada ameliyatı gerçekleştirebileceğimizi söyledik. O da Vakfıkebirli olduğu için burada ameliyatının olmasını istedi. Biz de ameliyatını gerçekleştirdik. Ameliyat sonrası hastamız sağ bacak ağrısı ve bel ağrısından kurtuldu. Şimdi kendisi de mutlu, bizde mutluyuz. Ben Vakfıkebir Devlet Hastanesine başlayalı bir ay oldu. Bu ameliyatın ilk defa burada gerçekleştiğini öğrenmiş oldum ben de. Bunun geç kalmış bir hamle olduğunu düşünerek inşallah burada ameliyathane şartlarını ve hastane şartlarını daha ileriye getirip daha büyük ameliyatları yapmak için ekip halinde çalışacağız” dedi.

Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan ve Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Rıdvanlı Köyü nüfusuna kayıtlı Osman Çabuk ( 52), “Bel rahatsızlığı nedeniyle Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne doktorumuz Hasan Üçüncü’ye müracaatta bulundum. Filim ikram etti. Çektik getirdikten sonra ameliyatımıza karar verdi.  Vakfıkebirli olduğum için ameliyatın yapılmasını istedim. Sağ ayağım tam uyuştu ve yürüyemez hale gelmiştim. Şu anda çok şükür eski halime kavuştum. Bundan büyük varlık olmaz. Doktorumuzdan memnunuz Allah başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu. (Ziya FİDAYE)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Kasım 2013, 10:37 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar