DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
VAKFIKEBİR’DE, KADINLARA YÖNELİK KUTLU DOĞUM PROGRAMI DÜZENLENDİ

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntü için tıklayınız…

VAKFIKEBİR’DE, KADINLARA YÖNELİK KUTLU DOĞUM PROGRAMI DÜZENLENDİ

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, 2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kadınlara yönelik bir program düzenlendi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Milâdi 1446. doğum yıldönümünün kutlandığı “2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri” kapsamında Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından kadınlara yönelik olarak, “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu”  konulu program gerçekleştirildi.

21 Nisan 2017 Cuma günü saat: 11.00’de Vakfıkebir Sabri Bahadır Kültür Merkezi Salonu’nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal yaptı.

Bu tür programların Hz. Peygamberi anmaktan ziyade anlamaya dönük etkinlikler olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal; “Meselenin vitrin kısmını, görüntü kısmını bir tarafa bırakıp esas öze taalluk eden, özle alâkalı meseleyi çözebilmektir. Her zaman söylediğimiz bir şey var; bu vesile ile tekrar ediyorum; Hz. Peygamberi anmak, O’nu anlamak demek, aslında Kur’an’ı anlamak demektir. Biz Hz. Peygamberi niye anıyoruz? Kur’an-ı anlayalım diye. Çünkü Peygamber (s.a.v)’i anlamayanlar Kur’an-ı anlayamazlar. Çünkü Kur’an peygambersiz gönderilmedi. Böyle bir din arayışı içerisinde olanlar aldananların, kaybedenlerin ta kendileridir. Böyle bir din yok; yani en azından o İslam değildir. Allah Teâlâ kitaplardan çok peygamber göndermiştir. Ne demek bu; kitapların îzâhı elçilerin izâhına bağlı. Şimdi düşünelim; Hz. Peygamber nereye gelmiş, ne için gelmiş? Kandil gecelerine mi gelmiş, sadece camiye mi gelmiş; yoksa bütün bir hayatı düzenlemek için mi gelmiş. Bütün bunları düşünelim. Bir anne çocuğunu yetiştirirken Hz. Peygamberin hayat veren prensipleriyle eğitmelidir. Aksi durum toplumsal huzursuzlukların ortaya çıkmasına ve giderek devasa sorunlara dönüşmesine neden olur. O halde; Hz. Peygamberi çok okuma, çok iyi tanıma, O’nun inandığı ve yaşadığı İlkeleri yaşama gayreti içerisinde olmak zorundayız” dedi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal‘ın konuşmasını tamamlayıp salondan ayrılmasının ardından program kadınlar arasında, Kur’an-ı Kerim tilâveti ve meâlinin okunmasıyla devam etti. Kadın Kur’an kursu öğreticilerinin ilahi ve şiir dinletisinden sonra, Diyanet İşleri Başkanlığınca 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası anısına hazırlanan “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu”  konulu sinevizyon ilgiyle izlendi.

Daha sonra, İlçe Vaizi Hatice Semiz, bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın teması olan “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

İlçe Müftülüğü’ne bağlı Merkez Kur’an Kursu’nda, hafızlık temel eğitimi sınıfında okuyan öğrencilerin âyet ve hadis sunumlarının ardından İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kur’an Kurslarında eğitim-öğretim gören 4-6 yaş arası minik öğrenciler ilahi dinletileriyle gönülleri fethettiler. Topluca getirilen Salâvât-ı Şerîfe’lerin ardından program dua ile sona erdi.

Video

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Nisan 2017, 13:43 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar