MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
VAKFIKEBİR’DE, KUTLU DOĞUM KONFERANSI DÜZENLENDİ

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

VİDEO GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ…

VAKFIKEBİR’DE, KUTLU DOĞUM KONFERANSI DÜZENLENDİ

Vakfıkebir’de düzenlenen 2017 Yılı Kutlu Doğum konferansına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in Milâdi 1446. doğum yıldönümünün kutlandığı “2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri” kapsamında Vakfıkebir İlçe Müftülüğü tarafından “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu”  konulu konferans düzenlendi.

19 Nisan 2017 Çarşamba günü saat: 19.45’te Vakfıkebir Sabri Bahadır Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen programa, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, İl Müftü Yardımcısı Hadi Keskin, Vakfıkebir Belediye Başkan Vekili Eyüp Yavuz, Başkan Yardımcısı Ahmet Salih Birincioğlu, ilçe müftüleri, daire amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldılar.

Sunuculuğunu İmam Hatip Bayramali Cirit’in yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlçe Müftülüğü Murakıbı Ömer Çınar’ın Kur’an-ı Kerim tilâvetinin ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal kısa bir açılış ve selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Ardından, programa iştirak eden Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir de yaptığı kısa konuşmasında, mensubu bulunduğumuz İslam Dini’nin; sevgi, barış, selamet ve esenlik dini olduğunu hatırlattı. İl Müftüsü Demir, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu seneki Kutlu Doğum Haftası’nın temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak tespit edildiğini ifade ederek, dinimiz İslam’ın insanın güvende olabilmesi için canını, aklını, dinini, neslini ve malını korumayı emrettiğini, bunun sağlanabilmesinin de ancak Hz. Peygamberin emin ve güvenilir örnekliğinden geçtiğinin altını çizdi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası anısına hazırlanan “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu”  konulu sinevizyon ilgiyle izlendi.

‘MÜFTÜLÜĞÜN  MİNİK GÜLLERİ’NE BÜYÜK ALKIŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yürütülen Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi çerçevesinde İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kur’an Kurslarında eğitim-öğretim gören 4-6 yaş arası minik öğrenciler sahne alarak, her biri kendi dilleriyle izleyicilere Peygamberimizi anlattılar. Sahnede, kendinden emin ve özgüvenlerini ispat edercesine bir performans ortaya koyan İlçe Müftülüğü’nün minik gülleri izleyicilerden büyük alkış aldılar.

Daha sonra kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı  İdris Bozkurt, 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası’nın ana teması olan “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferansını sundu. Güven toplumuna giden yolun Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber (s.a.v)’e tabi olmaktan geçtiğini belirten Bozkurt, Müminin, Allah’a inanan, O’na güvenen, varoluş gayesini bilmekle de kendisini güvende hisseden ve aynı zamanda çevresindeki varlıklara da güven telkin eden, sadakat ve vefa abidesi olduğunu ifade etti. Müslümanların yaşadığı şehirlerin ‘güvenilir belde’, coğrafyaların da bir ‘güven adası’ haline dönüşmesi gerektiğini anlatan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı  İdris Bozkurt, Peygamberimiz dönemine atıfta bulunarak güven toplumu oluşturabilmenin ilke ve yöntemlerini ayet ve hadisler ışığında izah etti. Müslümanın yaşadığı toplum içinde, ne ölçüde güven ya da güvensizlik telkin ettiğini kontrol etmesi ve düşünmesi gerektiğini hatırlatan Bazkurt, güvenin, insan ilişkilerinin temeli, toplumu bir arada tutan en önemli sermaye, ekonomik istikrar, toplumsal huzur ve barış olduğunu belitti.

Programın sonunda Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, misafir konuşmacı İdris Bozkurt’a teşekkür ederek gecenin anısına kendisine çiçek takdiminde bulundu.

VİDEO GÖRÜNTÜLER

Video_1

Video_2

VİDEO GÖRÜNTÜLERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Nisan 2017, 09:26 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar