MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
VAKFIKEBİR’DE, “MATRUŞKA OYUN İÇİNDE OYUN” İLGİYLE İZLENDİ

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Video görüntüler için tıklayınız…
(Full HD Kalitesinde İzleyebilirsiniz… Görüntüyü başlattıktan sonra sağ alttaki “Ayarlar” butonundan “Kalite”yi 1080p seçiniz…)

VAKFIKEBİR’DE, SAHNELENEN “MATRUŞKA OYUN İÇİNDE OYUN” TİYATROSU İLGİYLE İZLENDİ

Vakfıkebir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce, 2017 yılı Mart Ayı içinde düzenlenecek olan sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında “Matruşka Oyun İçinde Oyun” adlı tiyatro 2 seans halinde Vakfıkebir’de sahnelendi.

Sabrı Bahadır Kültür Merkezi’nde 2 seans halinde sergilenen ve 31 Mart’tan, 15 Temmuz’a ülkede yaşananların mizahi bir tarzda sahneye aktarıldığı “Matruşka Oyun İçinde Oyun” adlı belgesel niteliğindeki tiyatro oyununun ilki saat: 11:30’da, ikicisi ise 14:30 sahnelendi.

31 Mart’tan 15 Temmuz’a, ülke  üzerinde oynanan bir dizi oyunların mizahi bir tarzda sahneye aktarıldığı tiyatro  oyununda; çok partili hayata geçiş, açık oy gizli sayım, Merhum Adnan Menderes’e kurulan  oyun ve Menderes’in idamı, 12 Eylül darbesi, 28 Şubat süreci, örtündükleri için okula alınmayan kız öğrenciler, Fadime Şahin ve Müslüm Gündüz olayı, okuduğu şiir için yargılanıp mahkum edilen Recep Tayyip Erdoğan’ın hikayesi, gezi olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarının  işlendiği Ayşe Bayyur ve Hakan Sönmez’in yazıp yönettiği tiyatroda usta oyuncu Cem Kurtoğlu’nun yanı sıra Metin Yıldırım, Zeynep Bone, İdil Aladağ, Çağatay Çankaya, Nurgül Açık ve Çağrı Gökbak rol aldılar.

İlgiyle izlenen tiyatronun sonunda büyük alkış alan oyunculara ayrı ayrı teşekkür eden Belediye Başkanı Muhammet Balta ve İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta kısa birer konuşma yaptılar. Başkan Balta konuşmasında, oyunculara teşekkür ederek, “Geçmişte yaşananları burada bulunan gençlik belki bilmiyor ama yakın tarihimizde bizler ve bizlerden büyük olanlar yaşadılar. Ders almamız gereken çok payeler var bu bölüm içerisinde” şeklinde konuştu.

Kaymakam Mesut Yakuta ise, “Gerçekten bu oyunu izlediğimiz zaman yakın tarihimizde oynanan oyunları daha iyi anlamış olduk. Gerçekten bu güzel coğrafyada, bu güzel topraklarda yaşadığımız için bu diyetleri ödemek zorunda kalıyoruz belki. Bu oyunlar bundan sonra da devam edecek ama bunlara karşı verilecek tek cevap var. Bir olacağız, beraber olacağız ve bu oyunların hiç birisine fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Muhammet Balta oyunculara çiçek takdiminde bulunurken; Kaymakam Mesut Yakuta ise Vakfıkebir Ekmeği hediye etti.

Yoğun bir ilgi gören tiyatro oyununu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda Vakfıkebirli tiyatro sever izledi.

Video görüntüler


(Full HD Kalitesinde İzleyebilirsiniz… Görüntüyü başlattıktan sonra sağ alttaki “Ayarlar” butonundan “Kalite”yi 1080p seçiniz…)

Video görüntüler için tıklayınız…
(Full HD Kalitesinde İzleyebilirsiniz… Görüntüyü başlattıktan sonra sağ alttaki “Ayarlar” butonundan “Kalite”yi 1080p seçiniz…)

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 07 Mart 2017, 20:45 tarihinde Dünya, Eğitim, Ekonomi, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Resim Galerisi, Siyaset, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar