RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ - ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ - CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI - VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ - VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ -
VAKFIKEBİR’DE ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İLÇE KURULU’ TOPLANDI

vakfikebir de uyusturucu ile mucadele

Vakfıkebir’de ‘Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu’ Toplandı

Vakfıkebir İlçesi’nde “Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu” ilk toplantısını İlçe Kaymakamı Yıldıray Malğaç başkanlığında yaptı.

Toplantının gündeminde, Vakfıkebir’deki uyuşturucu ile mücadele ilçe kurullarının çalışma usul ve esaslarının görüşülmesi, Ulusal uyuşturucu ile mücadele strateji belgesinin görüşülmesi, ulusal uyuşturucu ile mücadele eylem planının paralelinde hazırlanan “2015 Trabzon İle Aksiyon Planının” incelenmesi ve mevcut durum, tespit edilen sorunlar, alınması gereken tedbirler ve katılımcıların önerileri değerlendirildi.

Vakfıkebir Toplum Sağlığı Başkanlığı sekretaryası önderliğinde   “İlçe Uyuşturucu İle Mücadele Kurulu”  Vakfıkebir Kaymakamlığı toplantı salonunda yapıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Yıldıray Malğaç; ülkemizde yapılan istatistikler sonucunda uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar indiğinin altını çizerek toplumumuzda bazı kişilerin kolay para kazanma amacı ile insanların sağlığını umursamadan ortaya çıktıklarını belirtti. Uyuşturucu ile mücadele toplumun her kesimini kapsayan, topyekûn mücadele gerektiren bir durum olduğunu ifade eden Kaymakam Malğaç; Bu sebeple, güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere bütün kurumlarımız, bütün sivil toplum örgütlerimiz ve vatandaşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Toplum bilincinin azalması gibi durumlar bu tür mücadelelileri olumsuz etkiliyor. Bu konu bu günden yarına bırakılacak bir konu değil hatta dün yapılması gereken bir mücadele olduğunu, bu uğurda feda edilecek bir tek ferdin olmadığını ifade etti.

Büyükliman Bölgesi’nde son olarak yapılan “Sütliman Operasyonu”nun çok önemli olduğunu belirten Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; emeği geçenlere teşekkür etti. Balta; uyuşturucu kullanan çocukların ailede mutsuz çocuklar olduğunu belirterek hedef kitlenin anneler olduğunun altını çizdi. Annelerin evlatlarıyla daha fazla ilgilenmesi gerektiğine değinen Balta; “Aynı evde ayrı yaşama sıkıntımız var. Bu bağlamda ailelerimize yardımcı olmak zorundayız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde emniyet“Sütliman Operasyonu” sonucu uyuşturucu satıcı sayısının ilçede 35 kişi olduğu ve bunların 23 kişisinin yakalandığını ve Büyükliman Bölgesinde tüm sayının 150 civarında olduğu belirtilerek Trabzon geneline bakıldığında bu sayının doğu ilçelerinden daha az olduğu, satıcı ile alıcı arasındaki bağlantının koparılması gerektiği vurgulandı. Vakfıkebir’de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, uyuşturucu kullanımını en aza indirmek hedefine ulaşmak için izlenecek programın belirlenmesi amacıyla kurul üyelerinden gerekli çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların bir sonraki toplantı gündeminde değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

 “Uyuşturucu ile Mücadele” İlçe kurul toplantısına İlçe Kaymakam Yıldıray Malğaç, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ali Özkan Çoban, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Tuğba Kara, Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr.Mehmet Feryat Demirhan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Remziye Kuleyin, İlçe spor Müdürü Yunus Ali Çivil, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu, MYO Müdürü yardımcısı Davut Hürfikir, SYDV Müdürü İsmet Bank, Esnaf ve sanatkârlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Gazeteciler Mehmet Bülent Alp, Cemal Aksoy, Ahmet saraç, İşadamı Kemal Karanis ve Çamlık Mahallesi Muhtarı Mustafa Turutoğlu katıldılar.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mart 2016, 20:17 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 394 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

RAMİS UZUN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ...

  RAMİS UZUN YENİDEN ADAY CHP’nin Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Ramis Uzun 31 Mart 2019... [Devamı]
ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP L...

ŞAMPİYON VAKFIKEBİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce... [Devamı]
CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI

CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA” KİTABINI İMZALADI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir CİHAN, “LİSELİ EŞKİYA”... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

VAKFIKEBİR’DE, ‘PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK...

Fotoğraflar “”Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video_1 Kur’an-... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-...

VAKFIKEBİR’DE KADINLARA YÖNELİK ‘MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİĞİ Vakfıkebir İlçe... [Devamı]
GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU Şİ...

Video görüntü için tıklayınız… GÖRME ENGELLİ HANİFE KALAYCI, OKUDUĞU ŞİİRLE BÜYÜK... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

BEŞİKDÜZÜ’NDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİ...

Fotoğraflar İçin Tıklayınız… Video görüntü için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ’NDE... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar