KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME - KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ - MUHAMMET TAŞ İÇİN SÜRPRİZ MORAL GECESİ - KOMİSER AHMET BEKAR BEŞİKDÜZÜ’NDE GÖREVE BAŞLADI - BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI -
VAKFIKEBİR’DE ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İLÇE KURULU’ TOPLANDI

vakfikebir de uyusturucu ile mucadele

Vakfıkebir’de ‘Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu’ Toplandı

Vakfıkebir İlçesi’nde “Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu” ilk toplantısını İlçe Kaymakamı Yıldıray Malğaç başkanlığında yaptı.

Toplantının gündeminde, Vakfıkebir’deki uyuşturucu ile mücadele ilçe kurullarının çalışma usul ve esaslarının görüşülmesi, Ulusal uyuşturucu ile mücadele strateji belgesinin görüşülmesi, ulusal uyuşturucu ile mücadele eylem planının paralelinde hazırlanan “2015 Trabzon İle Aksiyon Planının” incelenmesi ve mevcut durum, tespit edilen sorunlar, alınması gereken tedbirler ve katılımcıların önerileri değerlendirildi.

Vakfıkebir Toplum Sağlığı Başkanlığı sekretaryası önderliğinde   “İlçe Uyuşturucu İle Mücadele Kurulu”  Vakfıkebir Kaymakamlığı toplantı salonunda yapıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Yıldıray Malğaç; ülkemizde yapılan istatistikler sonucunda uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar indiğinin altını çizerek toplumumuzda bazı kişilerin kolay para kazanma amacı ile insanların sağlığını umursamadan ortaya çıktıklarını belirtti. Uyuşturucu ile mücadele toplumun her kesimini kapsayan, topyekûn mücadele gerektiren bir durum olduğunu ifade eden Kaymakam Malğaç; Bu sebeple, güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere bütün kurumlarımız, bütün sivil toplum örgütlerimiz ve vatandaşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Toplum bilincinin azalması gibi durumlar bu tür mücadelelileri olumsuz etkiliyor. Bu konu bu günden yarına bırakılacak bir konu değil hatta dün yapılması gereken bir mücadele olduğunu, bu uğurda feda edilecek bir tek ferdin olmadığını ifade etti.

Büyükliman Bölgesi’nde son olarak yapılan “Sütliman Operasyonu”nun çok önemli olduğunu belirten Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; emeği geçenlere teşekkür etti. Balta; uyuşturucu kullanan çocukların ailede mutsuz çocuklar olduğunu belirterek hedef kitlenin anneler olduğunun altını çizdi. Annelerin evlatlarıyla daha fazla ilgilenmesi gerektiğine değinen Balta; “Aynı evde ayrı yaşama sıkıntımız var. Bu bağlamda ailelerimize yardımcı olmak zorundayız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde emniyet“Sütliman Operasyonu” sonucu uyuşturucu satıcı sayısının ilçede 35 kişi olduğu ve bunların 23 kişisinin yakalandığını ve Büyükliman Bölgesinde tüm sayının 150 civarında olduğu belirtilerek Trabzon geneline bakıldığında bu sayının doğu ilçelerinden daha az olduğu, satıcı ile alıcı arasındaki bağlantının koparılması gerektiği vurgulandı. Vakfıkebir’de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, uyuşturucu kullanımını en aza indirmek hedefine ulaşmak için izlenecek programın belirlenmesi amacıyla kurul üyelerinden gerekli çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların bir sonraki toplantı gündeminde değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

 “Uyuşturucu ile Mücadele” İlçe kurul toplantısına İlçe Kaymakam Yıldıray Malğaç, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ali Özkan Çoban, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Tuğba Kara, Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr.Mehmet Feryat Demirhan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Remziye Kuleyin, İlçe spor Müdürü Yunus Ali Çivil, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu, MYO Müdürü yardımcısı Davut Hürfikir, SYDV Müdürü İsmet Bank, Esnaf ve sanatkârlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Gazeteciler Mehmet Bülent Alp, Cemal Aksoy, Ahmet saraç, İşadamı Kemal Karanis ve Çamlık Mahallesi Muhtarı Mustafa Turutoğlu katıldılar.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mart 2016, 20:17 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 352 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME Vakfıkebir... [Devamı]
KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ

KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ...

Hüseyin KÖKSAL Vakfıkebir İlçe Müftüsü KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ Bismillahirrahmanirrahim Yüce... [Devamı]
MUHAMMET TAŞ İÇİN SÜRPRİZ MORAL GECESİ

MUHAMMET TAŞ İÇİN SÜRPRİZ MORAL GECESİ...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… Video görüntüler için tıklayınız… GAZETECİ... [Devamı]
KOMİSER AHMET BEKAR BEŞİKDÜZÜ’NDE GÖREVE BAŞLADI

KOMİSER AHMET BEKAR BEŞİKDÜZÜ’NDE ...

POLİS MERKEZİ AMİRİ OLARAK GÖREVE BAŞLADI Tonyalı Komiser Ahmet Bekar Beşikdüzü’ndeki... [Devamı]
BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

BİROL YAMAK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Beşikdüzü İlçesi Sayvancık Mahallesi’nden Birol... [Devamı]
KURBAN İBADETİ İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLARI

KURBAN İBADETİ İLE İLGİLİ SORULAR VE CEV...

KURBAN İBADETİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ’NDE, “KARDEŞLER İLETİŞİM” HİZMETE AÇILDI

BEŞİKDÜZÜ’NDE, “KARDEŞLER İL...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… BEŞİKDÜZÜ’NDE,... [Devamı]
Popüler Haberler


KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ

KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ...

Hüseyin KÖKSAL Vakfıkebir İlçe Müftüsü KURBAN İBADETİNİN MANA VE EHEMMİYETİ Bismillahirrahmanirrahim Yüce Allah’ın merhamet ve büyüklüğünün... [Devamı]
KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KURBAN VE KURBAN KESİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal,... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar