MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
VAKFIKEBİR’DE ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İLÇE KURULU’ TOPLANDI

vakfikebir de uyusturucu ile mucadele

Vakfıkebir’de ‘Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu’ Toplandı

Vakfıkebir İlçesi’nde “Uyuşturucu ile Mücadele İlçe Kurulu” ilk toplantısını İlçe Kaymakamı Yıldıray Malğaç başkanlığında yaptı.

Toplantının gündeminde, Vakfıkebir’deki uyuşturucu ile mücadele ilçe kurullarının çalışma usul ve esaslarının görüşülmesi, Ulusal uyuşturucu ile mücadele strateji belgesinin görüşülmesi, ulusal uyuşturucu ile mücadele eylem planının paralelinde hazırlanan “2015 Trabzon İle Aksiyon Planının” incelenmesi ve mevcut durum, tespit edilen sorunlar, alınması gereken tedbirler ve katılımcıların önerileri değerlendirildi.

Vakfıkebir Toplum Sağlığı Başkanlığı sekretaryası önderliğinde   “İlçe Uyuşturucu İle Mücadele Kurulu”  Vakfıkebir Kaymakamlığı toplantı salonunda yapıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Yıldıray Malğaç; ülkemizde yapılan istatistikler sonucunda uyuşturucu kullanımının 10 yaşına kadar indiğinin altını çizerek toplumumuzda bazı kişilerin kolay para kazanma amacı ile insanların sağlığını umursamadan ortaya çıktıklarını belirtti. Uyuşturucu ile mücadele toplumun her kesimini kapsayan, topyekûn mücadele gerektiren bir durum olduğunu ifade eden Kaymakam Malğaç; Bu sebeple, güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere bütün kurumlarımız, bütün sivil toplum örgütlerimiz ve vatandaşlarımıza büyük görevler düşmektedir. Toplum bilincinin azalması gibi durumlar bu tür mücadelelileri olumsuz etkiliyor. Bu konu bu günden yarına bırakılacak bir konu değil hatta dün yapılması gereken bir mücadele olduğunu, bu uğurda feda edilecek bir tek ferdin olmadığını ifade etti.

Büyükliman Bölgesi’nde son olarak yapılan “Sütliman Operasyonu”nun çok önemli olduğunu belirten Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta; emeği geçenlere teşekkür etti. Balta; uyuşturucu kullanan çocukların ailede mutsuz çocuklar olduğunu belirterek hedef kitlenin anneler olduğunun altını çizdi. Annelerin evlatlarıyla daha fazla ilgilenmesi gerektiğine değinen Balta; “Aynı evde ayrı yaşama sıkıntımız var. Bu bağlamda ailelerimize yardımcı olmak zorundayız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde emniyet“Sütliman Operasyonu” sonucu uyuşturucu satıcı sayısının ilçede 35 kişi olduğu ve bunların 23 kişisinin yakalandığını ve Büyükliman Bölgesinde tüm sayının 150 civarında olduğu belirtilerek Trabzon geneline bakıldığında bu sayının doğu ilçelerinden daha az olduğu, satıcı ile alıcı arasındaki bağlantının koparılması gerektiği vurgulandı. Vakfıkebir’de uyuşturucu ile mücadele kapsamında, uyuşturucu kullanımını en aza indirmek hedefine ulaşmak için izlenecek programın belirlenmesi amacıyla kurul üyelerinden gerekli çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların bir sonraki toplantı gündeminde değerlendirilmesi kararlaştırıldı.

 “Uyuşturucu ile Mücadele” İlçe kurul toplantısına İlçe Kaymakam Yıldıray Malğaç, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Arıtan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ali Özkan Çoban, Belediye Başkanı Muhammet Balta, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Tuğba Kara, Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr.Mehmet Feryat Demirhan, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Remziye Kuleyin, İlçe spor Müdürü Yunus Ali Çivil, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu, MYO Müdürü yardımcısı Davut Hürfikir, SYDV Müdürü İsmet Bank, Esnaf ve sanatkârlar Odası Başkanı Kadem Sağlam, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Gazeteciler Mehmet Bülent Alp, Cemal Aksoy, Ahmet saraç, İşadamı Kemal Karanis ve Çamlık Mahallesi Muhtarı Mustafa Turutoğlu katıldılar.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mart 2016, 20:17 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar