DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
VAKFIKEBİR’DEN İDİL’E

VAKFIKEBİR’DEN İDİL’E

Trabzon Vakfıkebir İlçesi Körez Mahallesi Toki Camii’nden, Şırnak İdil İlçesi Selâhaddin-i Eyyûbi Camii’ne yardım eli.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Kardeş Cami Projesi” kapsamında, Şırnak İdil İlçesi Merkez Selâhaddin-i Eyyûbi Camii ile kardeş camii olan Trabzon Vakfıkebir İlçesi Körez Mahallesi Toki Camii’nden,  Şırnak İdil İlçesi Selâhaddin-i Eyyûbi Camii’ne yardım eli uzandı.

Yaklaşık iki yıl önce hain terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen bombalı ve silahlı saldırılar sonucunda tahrip olan Şırnak İli İdil İlçesi’ne bağlı Merkez Selâhaddin-i Eyyûbi Camii kullanılamaz duruma gelmiş ve halen hizmet verememektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu ve buna benzer sıkıntıların yaşandığı bölgelerdeki camileri, Türkiye’nin diğer bölgelerindeki camiler ile kardeş cami haline getirmek için başlattığı “Kardeş Cami Projesi” kapsamında Vakfıkebir İlçesi Körez Mahallesi Toki Camii ile İdil İlçesi Merkez Selâhaddin-i Eyyûbi Camii kardeş camii olmuştu.

Proje kapsamında; Vakfıkebir İlçesi Körez Mahallesi Toki Camii İmam Hatibi Rıdvan Açıkgöz, Selâhaddin-i Eyyûbi Camii İmam Hatibi Hikmet Sevinç ile irtibata geçerek cami civarında yaşayan halkın ihtiyaçlarının giderilmesi için başlattığı çalışmalar kapsamında Vakfıkebir İlçesi’nden temin ettiği kıyafet ve çocuk oyuncağı gibi yardımları İdil’e gönderdi.

İmam-Hatibi Rıdvan Açıkgöz proje ile ilgili şunları söyledi:

“Kardeş Cami Projesi” ile Türkiye’nin bir çok ili ve ilçesi kardeş kılındığı gibi Körez Mahallesi Toki Camii de terörden zarar gören İdil Selâhaddin-i Eyyûbi Camii ile kardeş cami olmuştur. Projemiz esasında bir camiyi ihyâ etmek ya da bölge halkının ihtiyaçlarını gidermekten öte, kalpler arasında bir ünsiyet hâsıl olmasını hedeflemektedir. Şer odakları renk, dil, ırk, coğrafya kavramlarını istismar ederek yıllarca bizi birbirimizden uzaklaştırmaya çalıştılar. bizler bu farklılıkların Kur’an’ın lisanıyla, “Birbirimizle tanışmak ve yakınlaşmak” için olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Biz de bu noktada Selâhaddin-i Eyyûbi Camii İmam Hatibi Hikmet Sevinç hocamızla irtibata geçtik, güzel diyaloglar kurduk ve duyarlı Vakfıkebir halkımızın yardımlarıyla İdil İlçesi’ne küçük de olsa bir hediye gönderdik. Bundan sonraki aşamada imkanlar ölçüsünde, camiin onarımı için yardımda bulunulacaktır. Umuyorum ki bu güzel diyaloglar ve dostluklar devam edecek ve kardeşliğimiz bâki kalacaktır. Duamız şudur ki; Cenab-ı Hakk, bu sıkıntılı haller ile bizi imtihan etmeden, bize bu hallerin halli için güç ve kudret versin” dedi.

Mithat GÜDÜ / Doğru Haber61

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Aralık 2017, 17:02 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar