ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Vakfıkebir’in Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

vakfikebir kurtulus toreni2015

Fotoğraflar facebook sayfamıza yüklenmiştir…

VAKFIKEBİR’DE 97. YIL COŞKUSU

Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü ilçe merkezinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlama törenlerine Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bizim düşüncelerimizde, sinemizde büyük bir boşluk vardır; o da tarih bilinci boşluğudur. Biz tarih yazan, tarihi anlatan bir toplumuz. Tarih bilinci, tarih sevgisi insanı köklendirir, canlandırır, bugünkü olayları düne bağlar; dünü bugüne getirir, toplumun mihenk taşlarını ölü olmaktan kurtarır, yaşayan bir varlık haline getirir. Zafer günleri, hasletlerin vuslata ulaştığı, birlik ve beraberlik şuurunun toplumla bütünleştiği, milleti millet yapan tüm etik ve ahlaki olguların bir ideal etrafında harmanlandığı günlerdir” dedi.

Muhteşem bir maziyi istikbale bağlayacak olan yolun sevgi ve barıştan geçeceğine vurgu yapan Balta, “Bizler bu topraklar üzerinde ırk, dil, din ve cinsiyet fark etmeksizin bir mana bütünlüğü oluşturduk. Bu manayı anlamsızlaştıracak tüm şer güçlere karşı tavrımız, dün olduğu gibi bugün de sert ve kavi olacaktır” şeklinde konuştu.

“HER ŞEYİN BAŞI SEVGİDİR”

Balta, 1916’da birçok illerle birlikte Vakfıkebir’in de işgal edildiğine dikkat çekerek, “14 Şubat 1918’e dek bu kara günler sürdü. Yurdum insanı açlığın, yoksulluğun, acıların yanında iki yıl işgal güçlerinin baskı ve zulümlerini gördü. Ama yılmadı. İnancını asla kaybetmedi. Türk İnsanının mayasında var olan hürriyet ve bağımsızlık duygusu bir kez daha harekete geçerek Vakfıkebir’in kahraman insanlarının direnişi, cesareti, birlik ve beraberliği bu sıkıntılı günleri geride bırakmamızı sağlamıştır. Gerek ilçemizde, gerekse yurdumuzda birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Her şeyin başı sevgidir. Sevgi olduğu yerde birlik, beraberlik ve kalkınma vardır. Ülkemizin kalkınması, büyümesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef koyduğu muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşamalıyız. Zafer günleri birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve huzurun daha da pekiştiği günlerdir. Güzel günlerin müjdecisidir. İlk önce bu yolu bize açan Mustafa Kemal Atatürk’e, ecdadımıza, alın teri döken herkese borcumuz vardır. Bu güzel günlere ulaşmamızda emeği geçen, canlarını ortaya koyarak mücadele verenleri şükranla anıyorum. Aramızdan ayrılmış olan Gazilerimize ve bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşanlara Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Daha sonra Ömer Nakkaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin okudukları şiirlerin ardından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü halk oyunları ekibi gösterilerde bulundular. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterileri ise ilgi ve coşkuyla izlendi.

Video Görüntüler

video izleme ayari

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Şubat 2015, 17:28 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar