VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebir’in Yeni Müftüsü Görevine Başladı

muftu-huseyin koksal goreve basladi

Öz Geçmiş Bilgileri İçin Tıklayınız….

Vakfıkebir’in Yeni Müftüsü Görevine Başladı

Kırıkkale Keskin İlçe Müftüsü iken Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan Müftü Hüseyin Köksal, 29.08.2013 Perşembe günü itibariyle buradaki görevine başladı.

“Görevimiz bir kamu görevidir. Bizim emekliliğimiz yoktur.”

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir’in İl Müftü yardımcılığı görevine atanması ile boşalan Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan Hüseyin Köksal, yeni görevine başlamış olması nedeniyle yaptığı açıklamada, “Görevimiz bir kamu görevidir. Kamu görevliliğinde asıl olan kamuyu ilgilendiren alanlarla hizmet etmektir. Bizim emekliliğimiz yoktur. Devletimiz bizi emekli edebilir ancak din hizmetlerinde emeklilik yoktur. Din hizmeti görevliliğimiz ömür boyu devam eder” ifadelerini kullandı.

“İnsan tek başına bir şey yapamaz. Herkes işin bir ucundan tutar ve o işi kemale erer.”

Vakfıkebir’in yeni Müftüsü Hüseyin Köksal, “Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Vakfıkebir’imiz için, hizmet alanımızla ilgili, İmkânlarımızın el verdiği ölçüde ne gerekiyorsa bunu yapmaya çalışacağız. Elbette bir insan tek başına bir şey yapamaz. Bu gün modern sistemlerde yönetim değil yönetişim vardır. Herkes işin bir ucundan tutar ve o işi kemale erer. Din hizmetlerimizle ilgili olarak insanlarımızın irşada, bilgilendirilmeye, ibadetle ilgili eksik olan yanlarını tamamlamaya ihtiyaçları var. Bizlerin, imam-hatibi, müezzin kayyımı, kuran kursu öğreticisi, vaizi ve ilçe müftüsü ile birleştiği ortak nokta ilçeye bu anlamda hizmet etmektir. Bu hizmetten toplumumuzun bütün kesimleri inşallah yararlanacaktır. Bunlarla ilgili alt yapı çalışmalarımız uzun sürebilir. Beş yıl içerisinde yapılabilecekler olduğu gibi yapılamayacaklarda olabilir ama uzun vadede inşallah hayırlı sonuçlar verecektir. Düşüncemiz, amacımız budur. Bu manada ilçe halkımızın da, çalışanı çalışmayanı, esnafı memuru, kadını ve erkeği ile bizlere yardımcı olmasını istiyoruz” dedi.

“Arkamızdan söylenenler bizim kişiliğimizi ortaya koyar. Bu aynı zamanda Yüce Allah’ın hakkımızda vereceği hükme de ışık tutar.”

Müftü Hüseyin Köksal açıklamasının devamında, “Kamu alanındaki çalışmaların birliktelik içerisinde çalışma ile sonuç vereceğini biliyoruz. Ancak bu şekilde sinerji enerjiye dönüşebilir. İnsanlar hizmet ettikleri yerden ayrıldıklarında arkalarından ne söyleniyorsa o onların kimliklerini ifade eder. Dolayısıyla arkamızdan söylenenler bizim kişiliğimizi ortaya koyar. Bu aynı zamanda Yüce Allah’ın hakkımızda vereceği hükme de ışık tutar. Gıyabımızda, hiç bir menfaati olmayan bir kimse olumlu şeyler söylüyorsa, takdir ediyorsa yapılan iş amacına ulaşmıştır. Mevla müminlerin hüsnü şahadetini de vereceği hükme katar. Bu düşüncedeyiz, arkadaşlarımızın hepsinin de bu düşüncede olduğu kanaatindeyim.” Şeklinde konuştu.

“Her şeyimizden yapacağımız fedakârlık, beraberinde hizmetteki kaliteyi ve başarıyı getirecektir.”

Açıklamasının sonunda ilçedeki hizmetlere de değinen ve emeği geçenlere teşekkür eden Müftü Hüseyin Köksal, “Vakfıkebir ilçemizde şu ana kadar yapılan hizmetlerde emeği olan ilçe müftülerimiz başta olmak üzere onlara yardımcı olan daire personelimize, tüm görevlilerimize ve vatandaşlarımızı teşekkür ediyorum. Güzel hizmetler yapmışlar; bizler bu hizmetleri bırakılan noktadan biraz daha ileriye götürmek istiyoruz. Bunu da başarabilmek için burada bulunanlarla istişare yaparak, ortak akılla hizmetlerimizi inşallah gerçekleştireceğiz. Bizim için fedakârlı önemlidir. Her şeyimizden yapacağımız fedakârlık beraberinde hizmetteki kaliteyi ve başarıyı getirecektir. Bu vesile ile bütün görevlilerimize çalışmalarında başarı, aile hayatlarında sağlık, esenlik ve hizmetle geçecek bir ömür diliyorum. İlçe halkımıza da selam, sevgi-saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum.” İfadelerine yer verdi.

Vakfıkebir İlçemizin yeni Müftüsü Hüseyin Köksal hocamıza hayırlı olsun temennilerimizle yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Öz Geçmiş Bilgileri İçin Tıklayınız….


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ağustos 2013, 16:46 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar