MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
“VAKFIKEBİRLİ BAŞLADIĞI İŞİ YARIM BIRAKMAZ…”

vakfikebir-kiz-kuran-kursu1-2016

Video görüntü için tıklayınız…

“VAKFIKEBİRLİ BAŞLADIĞI İŞİ YARIM BIRAKMAZ…”

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, yapımı devam eden Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatı ile ilgili konuştu: “Vakfıkebirli başladığı işi yarım bırakmaz…”

vakfikebir-kiz-kuran-kursu3-2016

Vakfıkebir’de, İlçe Müftülüğü ve Hacı Ziya Habiboğlu Derneği‘nin öncülüğünde yapımı devam eden Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu eğitim kompleksi inşaatının ikinci bloğu da hızla yükseliyor.

Vakfıkebir Kirazlık Mahallesi Sahil Camii arkasında devlet karayoluna 300 metre uzaklıkta bulunan Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatı ile ilgili İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal: “Vakfıkebirli başladığı işi yarım bırakmaz…” dedi.

vakfikebir-kiz-kuran-kursu5-2016

Dernek görevlileriyle birlikte çalışmaları birebir takip eden İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, inşaat alanında yaptığı konuşmasında; “Vakfıkebir İlçe Müftülüğümüzün gözetim ve denetiminde Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursumuzun yatılı ponsiyon kısmı ve 100 öğrenciye yakın 4-6 yaş çağı öğrencilerimizin binası tamamlanmak üzere. Sadece iç donanımı ile dış sıvası ve yalıtımı kaldı. Diğer taraftan 600 metrekare alan üzerinde dersliklerimizin yer alacağı binamızın da temelini attık ve dış perdemizi yaptık. Burası da inşaallah yükselecek. Yaklaşık 7-8 Milyon TL civarında maliyeti öngördük. Şimdiye kadar 2,5 milyon liralık harcama yaptık. En az 5 milyon daha ihtiyaç var. Bunu da tedarik ettiğimiz yerden yani Vakfıkebir’den ve Vakfıkebirli olup dışarıda bulunan hayır sahiplerinden tedarik edeceğiz. Önümüzdeki yıl bu günlerde inşaallah burası hizmete açılmış olacak. Niyetimiz bu yönde. Bu işler hem ağır hem de zor gidiyor. Bu güne kadar tıkanmadık, bundan sonra da inşaallah tıkanmayacağız. Vakfıkebirli başladığı işi yarım bırakmaz, bırakmayacak. Önce Allah’a, sonra da onların yardım anlayışına, yaklaşımına güveniyoruz. Hizmette devamlılığın sağlanması bu tür fiziki yapıların ortaya çıkarılmasıyla mümkündür. Kur’an eğitiminin olmadığı yerde başka eğitimlerden söz edilemez, edilmesi de doğru olmaz. Bu manada bu eğitim kompleksinin icra edeceği bir görev vardır. Bu uzun sahil şeridinde böyle bir yapıya ihtiyaç var. Vakfıkebirli hayır sahipleri yaptığı yardımlarla burayı faaliyete geçirdiği gibi faaliyete geçirdiğimizde de inşaallah yardımını yapacaktır. Onlara güveniyoruz” şeklinde konuştu.

17.09.2015 tarihinde temeli atılan eğitim kompleksi inşaatında, yurt binası ve kreş olacak birinci bloğun inşaatı devam ederken, eğitim öğretim binası olacak olan ikinci bloğun temeli de 12.05. 2016 tarihinde atılmıştı.

Toplam inşaat alanı 3200 m² olacak olan 6 katlı eğitim öğretim binasında 11 adet hafızlık sınıfı, 1 adet yabancı dil sınıfı, 120 m²’lik mescit, 240 m²’lik yemekhane, 200 öğrenci kapasiteli konferans salonu, öğretmen odaları, toplantı salonu, idari büro, 300 m²’lik kapalı spor salonu, kütüphane ve 100 m²’lik kantin bulunacak.

174 öğrencinin yatılı kalabileceği sekiz katlı yurt binasının ilk iki katında gündüzlü olmak üzere 4-6 yaş grubu 100 öğrenci eğitim görecek. Diğer katlarda ise 40 adet yatakhane bölümü, 30 m²’lik odalar, misafirhane ve öğretmen odaları yer alacak.

Yatılı kalacak ve hafızlık eğitimi yapacak öğrencilere  orta ve lise eğitim ve öğretimlerinin yanında Arapça, Osmanlıca ve İngilizce eğitimleri de verilecek. Eğitim öğretim ve yurt binasının dışında kalan 3 dönüm arazi üzerinde ise öğrenciler dinlenme ve spor faaliyetleri yapma imkanı bulacaklar.

YARDIMLARINIZ İÇİN BANKA HESAP NUMARALARI:

HALK BANKASI VAKFIKEBİR ŞUBESİ

IBAN NO: TR650001200977400016000067

ZİRAAT BANKASI VAKFIKEBİR ŞUBESİ

IBAN NO: TR500001000252666282665002

İLETİŞİM:

Telefon : 0462  841 54 05

Cep      : 0542 630 98 82

Fax       : 0462  841 54 05

vakfikebir-kiz-kuran-kursu2-2016

vakfikebir-kiz-kuran-kursu4-2016

Video

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Eylül 2016, 18:06 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar