VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Vakfıkebirliler Ankara’da düzenlenen gecede buluştu

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

(Not: Açılan sayfada resmin üzerine çift tıklayarak büyütebilir, resmin sağ kenarındaki “NEXT” e tıklayarak ileri, sol kenardaki “PREV” e tıklayarak geri ilerletebilirsiniz. Açılan resmin sağ alt köşesindeki “X” tıklayarak remi kapatabilirsiniz. Albüm açıldığında arka planda müzik sesini (pc’nizin sesi açıksa) duyacaksınız.)

Vakfıkebirliler Ankara’da düzenlenen gecede buluştu

Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle Merkezi Ankara’da bulunan Vakfıkebirliler Platformu tarafından iller Bankası Gimat Sosyal Tesislerinde düzenlenen gecede Vakfıkebirliler kucaklaştı.

İller Bankası GİMAT Sosyal tesislerinde sunuculuğunu Empati Enstitüsü Uzmanı Burak Yilmaz’ın yaptığı gecenin açılış konuşmasını yapan Ankara Vakfıkebirliler Platformu Başkanı Şaban Ertürk, “Vakfıkebirliler platformu olarak amacımız Vakfıkebirlileri bir araya getirebilmektir. Vakfıkebirli sevdalısı olarak hiç kimsenin kontrolü ve güdümünde değiliz” dedi.
Zonguldak eski Milletvekili Ali Koçal’ın konuşmasının ardından söz alan Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci ise; “Kurtuluş günleri her şeyden önce birlik beraberlikten birbirimizi kucaklamaktan geçiyor. Birlik ve beraberliklerimiz yaptığımız hizmetlere de yansıyacak” dedi.

Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy; “Vakfıkebir bir altındır her zaman değerlidir ve gelecekte mutlaka hak ettiği yeri alacaktır. Gülbahar Hatun heykeli çok önemli; çünkü her şehrin Vakfıkebir gibi bir hikâyesi yok. Marka şehir olma konusunda, şehrin kimlik kazanması konusunda çok önemli bir iş başarmış olacaktır” diye konuştu.

Alkışlar arasında kürsüye gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ise; “Vakfıkebir in 2023 vizyonu ve gelecekte yapılması istenen hizmetler için önümüzdeki ay Vakfıkebir’de bir çalıştay düzenleyeceğiz. İlçemizin dışarıda bulunan bürokratlarını iş adamlarını ilçemize getirip yatırım yapmaya davet edeceğiz. Hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin herkesi Vakfıkebir çatısı altında toplamalıyız. Vakfıkebir partiler üstü bir sevdadır hepimizin bu sevdaya uygun davranması, birleşmesi ve birlikte hizmet etmesi gerekmektedir. Vakfıkebir sevdası çok farklı bir sevdadır” diye konuştu.

Geceye katılan eski bakan Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak “Eğer şehrin hafızası ve müzesi yoksa o şehir hiç bir işe yaramıyor. Türkiye’de en fazla ressam çıkaran il Trabzon. Metre karesine en fazla sanatçı düşen il Trabzon, metre karesine en fazla sporcu düşen il Trabzon’dur. Bu platform inşallah bir derneğe, bir vakfa dönüşür. Bir ülke için üç felaket vardır; bir cehalet, iki fakirlik, üç tefrika yani ayrılık. Gerçekten Türk Milleti çok güçlüdür. Şimdi hedefimiz 2023 e kadar dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde yer almak. Ben inanıyorum ki bizim Türk çocukları bizi bu muasır medeniyetler seviyesine çıkarmada en büyük güvencemizdir” dedi. Gecede, ilçede görev yapanlara ve bürokratlara plaket olarak isimleri yazılı Vakfıkebir Ekmeği takdim edildi. Gece, slâyt, halk oyunları gösterisi ve horonlar oynanarak sona erdi.

Programa konuşmaları yapanların haricinde, Mülkiye Müfettişi Hüseyin Nail Atay, Kaymakamlar Gürbüz Karakuş, Ali Fuat Atik, Osman Bilgin, Ömer Çimşit, Yalıköy Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi, Sayıştay Üyesi İdris Bulut, TBMM görevli Komiser Mehmet Yüksel, AK Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar, İl Genel Meclis Üyeleri Muhammet Balta, Rıfat Yavuzyılmaz, Şenol Bahadır, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Aydın, Vakfıkebir Esnaf Odası Başkanı Ahmet Sevinç, Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Hasan Topaloğlu, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Bülent Alp, İstanbul Vakfıkebirliler Derneği Başkanı Yahya Yeşil ve Büyüklimanlılar Dernek Başkanı Ertan Bak, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupcu, Vakfıkebirliler Derneği Başkanı Zülküf Çavdar ve muhtarlar katıldılar.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

(Not: Açılan sayfada resmin üzerine çift tıklayarak büyütebilir, resmin sağ kenarındaki “NEXT” e tıklayarak ileri, sol kenardaki “PREV” e tıklayarak geri ilerletebilirsiniz. Açılan resmin sağ alt köşesindeki “X” tıklayarak remi kapatabilirsiniz. Albüm açıldığında arka planda müzik sesini (pc’nizin sesi açıksa) duyacaksınız.)

Haber ve Fotoğraflar: M. Bülent ALP

Foto Galeri Hazırlama: Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Şubat 2013, 10:17 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Magazin, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar