ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Vali Öz ve Başkan Gümrükçüoğlu, Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulundu

vali oz kursu ziyaret

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, 350 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulundu

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, beraberinde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve İl Müftüsü Keramettin Demir ile birlikte Yomra ilçesinin Kaşüstü Mahallesi’nde yapımı devam eden 350 öğrenci kapasiteli yatılı Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulundu.

vali oz kursu ziyaret1

İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Yomra Kaymakamı Ahmet Yıldırım, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve ilgili kurum müdürlerinin de hazır bulunduğu incelemeler sırasında Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir kurs inşaaatı hakkında bilgiler verdi.

“Başlayan Hiçbir Hayır İşi Yarım Kalmıyor. İnsanımız Bu İşleri Sahipleniyor”

Hayır işlerinin hiçbir zaman yarıda kalmadığını belirten Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Diyanet Vakfımız, Müftülüğümüz, bütün hayırseverlerimizin katkılarıyla güzel bir Kur’an kursu yapılıyor. 350 kişilik, konferans salonuyla, camisiyle, sosyal tesisleriyle, tam teşekküllü bu modern tesiste çocuklarımız yatılı olarak eğitim görebilecekler. İnşaata başlanalı 5 ay olmasına rağmen önemli mesafeler alındı. Hayırseverlerimizin desteği ve çalışanlarımızın büyük gayretleriyle önemli bir aşama kaydedildi” dedi.

Vali Öz ayrıca; “Bunun yanında Milli Eğitime ait bir başka arsamız var. Orada da yine hayırseverlerimizin desteğiyle 24 derslikli bir ortaokulu açıp bölgede ve buradaki öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Trabzon’da ve dışarıda bulunan hayırseverlerimizin katkılarıyla bu gibi projelerde önemli mesafeler alıyoruz. Başlayan hiçbir hayır işi yarım kalmıyor. İnsanımız bu işleri sahipleniyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

“Gelecek nesillere güzel eserler bırakma çabasındayız”

Kur’an kursu inşaatının herkesin desteği ile yürütüldüğünü ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ise gelecek nesillere güzel bir müessese bırakma çabası içinde olduklarını kaydederken, “Hep beraber el ele vererek bu güzel müesseseyi hizmete kazandıracağız. Şimdi okul kısmının hafriyatına da başlayacağız. Burada en önemli olan şüphesiz halkımızın desteği, inşallah bu tesisi en kısa zamanda tamamlayıp gelecek nesillere iyi bir müessese teslim etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Trabzon, “Hafız beşiğidir, hafızlar diyarıdır.”

İl Müftüsü Keramettin Demir, “Arsası hayırsever bir vatandaşımızın katkısı ile alınarak TDV. Trabzon Şubesine hibe edilen 5135 metrekare arsa üzerinde, 2700 metrekare inşaat alanına kurulacak olan Kaşüstü Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursu ve Cami inşaatı, bölgemizde yapılacak en modern yatılı kurs binası özelliğini de taşımaktadır. Kur’an Kursumuz 350 yatılı öğrenciye hizmet sunacak olup ayrıca içerisinde 350 kişilik konferans salonu, 350 kişilik yemekhanesi ve 600 kişi kapasiteli camisi de bulunacaktır” dedi.

İnşaatın tüm hızıyla sürdüğünü belirten İl Müftüsü Demir, “Şehrimiz Hafız beşiğidir, hafızlar diyarıdır. Ülkemizde en çok hafız, din adamı bu memlekette yetişmiş ve yetişmeye de devam etmektedir. Bu başarının elde edilmesi Trabzon’lu kardeşlerimizin dinine, diyanetine ve ilme duyduğu isteğinden, bağlılığından kaynaklanmaktadır” şeklinde konuştu.

Teknolojinin en son imkânlarının kullanılacağı, modern, 15’er kişilik sınıf ortamında kaliteli, etkin ve verimli eğitim-öğretimin amaçlandığını belirten İl Müftüsü Demir, Kursta Hafızlık eğitiminin yanı sıra Kıraat, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Siyer ve Arapça gibi dini ilimlerin de verileceğini söyledi.

İl Müftüsü Keramettin Demir ayrıca, “Trabzon İl Müftülüğü olarak bu güzide şehrimize, halkımıza, geçlerimize yakışır modern bir Kur’an Kursu ve Cami inşaatı için ekibimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu önemli eseri bitirmek ve bir an önce hizmete sunmak için hayırsever halkımızın desteğini bekliyor, tüm halkımızı bu önemli esere katkı sunmaya davet ediyorum” dedi.

İnşaatta incelemelerde bulunarak, desteklerini esirgemeyen Vali Abdil Celil Öz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başta olmak üzere, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Yomra Kaymakamı Ahmet Yıldırım, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve ilgili kurum müdürlerine teşekkür eden Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, cami ve Kur’an kursları başta olmak üzere bütün hayır hizmetlerinin yapımında bugüne kadar maddi ve manevi destekte bulunup ahirete göçenlere dua, rahmet ve mağfiret; hayatta olanlara ise bereketli kazançlar, sağlık-afiyet içerisinde hayırlı uzun ömürler temennisinde bulundu.

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Aralık 2014, 11:25 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar