ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! - VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI -
Yalıköy’e Muhteşem Cami

yalikoy mahallesi merk camii

 Fotoğraflar “Facebook” sayfamıza yüklenmiştir….

Video görüntüler haber metninin altındadır…

Vakfıkebir Yalıköy Mahallesi Merkez Camii Düzenlenen Törenle İbatede Açıldı

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü’ne bağlı Yalıköy Mahallesi Merkez Camii, yıkılarak yeniden yapılmasının ardından düzenlenen törenle ibatede açıldı.

Açılış kurdelesini Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ile Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta birlikte kestiler.

Törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Göksal, Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Yalıköy Eski Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Bayram Tanrıverdi, Yalıköy eski Belediye Başkanı Mahmut Atabaş, Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, Eskrim Federasyonu Başkanı Müminhan Bilgin, Trabzon ASKF Başkanı Cahit Erdem, Emekli Müftü Yakup Baki, Cami Dernek Başkanı İsmail Hakkı Çolakoğlu, daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Vali Öz: “Özverili çalışarak başlayan hiçbir hayır işi yarım kalmıyor”

Camiinin açılış kurdelesinin kesilmesi sırasında kısa bir konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Hayır müessesesi olan ve inşallah kıyamete kadar yaşayacak camimizin açılışını yapıyoruz. Biz millet olarak özellikle Karadeniz insanı, bütün alanlarda olduğu gibi cami gibi hayır müesseselerinde biraz daha özverili çalışıyorlar ve başlayan hiçbir hayır işi yarım kalmıyor. Bu bölgenin insanının böyle bir özelliği var. Ben emeği geçen, maddi-manevi katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Demir: “Camiler günlük hayatımızda büyük fonksiyonlar icra eden Allah’ın evleridir”

Yağmur dolayısıyla caminin içerisinde devam eden programda  Vakfıkebir Merkez Eski Camii İmam Hatibi Ali Osman Birinci’nin Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir yaptığı selamlama konuşmasında, “Camiler günlük hayatımızda büyük fonksiyonlar icra eden Allah’ın evleridir. Camiler mü’minin hayatında çok önemlidir. Mescitleri, camileri kimlerin yapacağını Canab-ı Allah Kur-an’ı Kerim’inde: “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur” buyuruyor. Kulun en fazla Allah’a yakın olduğu mekân olan secde camilerde yapılır. Camiler sığınaktır. Kul Allah’a en çok camilerde ve mescitlerde sığınır. Camiler Hz. İsa’nın sofrası, Hz. Musa’nın asası, Allah Resulü (s.a.v) Efendimizin hicret esnasında sığınmış olduğu Sevr Mağarası’dır. Günlük hayatımızda yaşadığımız bir sürü stres ve sıkıntılarımızdan bu mekânlara girdiğimizde arınıyoruz ve temizleniyoruz. Vücuttaki kalp ne ise toplumdaki camide odur. Vücutta kalp nasıl kanı temizliyorsa, camilerde insanımızı bizleri günlük hayatımızın sıkıntılarından arındırıyor ve temizliyor. Nasıl kalp temiz kanı pompalıyorsa camiler de çektiği cemaatini arındırarak çarşıya pazara ve işine dağıtmış oluyor. Camiler önemli olduğu için biz müminler camileri imar ederiz, camilerin temizliğine el birliğiyle, gönül birliğiyle iştirak ederiz. Bu yeni imar edilen camimizin cemaatinin bol olmasını diliyorum” dedi.

Beşikdüzü Müftüsü Ömer Tütüncü’nün yaptığı duanın ardından açık artırmayla caminin manevi anahtarı Oğuzhan Efe Bülbül’e teslim edilirken; mihrabı Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısı Muhammet Balta, minberi Karadeniz kardeşler A.Ş. adına Yılmaz Karadeniz, kürsüyü Coşkun Bülbül, büyük avizeyi Vakfıkebir Belediye meclis üyeleri adına Belediye Başkanı Muhammet Balta satın aldılar.

Açılış töreni maddi katkıları nedeniyle hayırsever vatandaşlara plaketlerinin verilmesi, toplu kılınan öğle namazı ve yemek ikramıyla sona erdi. (Mithat GÜDÜ)

Video Görüntüler

1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Eylül 2014, 21:29 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar