DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
İngilizce Öğrenme Yöntemleri ve Özel Teknikleri…

İngilizce Öğrenme Yöntemleri ve Özel Teknikleri konusarakogren.com

İngilizce öğrenmek günümüz de olmazsa olmazlar arasın da yerini almakta. Hayatımızın her döneminde İngilizce karşımıza çıkmakta ve en basit günlük yaşamda bile İngilizce kelimeler karşımızda. Peki İngilizce nasıl öğrenilip pekiştirilmeli veya belli seviyede ki İngilizce nasıl geliştirilip güncel tutulmalıdır. Her dil gibi İngilizce de konuşularak, kelimeler ile haşır neşir olunarak öğrenilip geliştirilir ve unutulması da bu şekilde engellenmiş olunur. Günlük hayatta yeterli pratik yapacak çevremiz yok ise; kelimeleri, cümleleri sürekli kullanabileceğimiz İngilizce basit hikâyeler tercih edilmelidir. En basit örnek olarak, bir insan kendi dilinde de özenle seçilmiş seçkin kitaplar okuduğu zaman, kitap okuma alışkanlığı olmayan bir kişiye göre kelime haznesi, konuştuğu dili kullanış şekli ve kendini ifade ediş şekilleri aynı olmayıp, farklılıklar direk göze çarpacaktır. Bu durum yabancı dilde okunan hikâyeler, romanlar için de dili seçkin kullanıp, kelime dağarcığını geliştirmek adına aynıdır. Bir dili öğrenip o dili özümseye bilmek o dili sürekli kullanıp kelimeleri tekrar etmek ile mümkün olup, unutulma olasılığı ortadan kaldırılmış olacaktır. Bu yüzden günlük hayatta İngilizce dilini kullanma fırsatı olmayan insanlar için okuyacakları basit hikâye kitapları son derece yararlı olacaktır. İngilizce dilini sürekli pekiştirmek adına kendilerine ortam oluşturmuş olacaklardır.

İngilizce hikaye kitapları okumak İngilizce dil bilgisi kurallarını öğrenmek adına da fazlası ile yararlı olup, öğrenme süreci hızlanmış olacaktır. İngilizce hikaye kitaplarının en önemli yararlarından biri de, İngilizce öğrenir iken sıklık ile karıştırılan İngilizce tenselerin kullanım şekilleri sürekli görüp pekiştirmek olacaktır. İngiliz dilinde ki zaman yapılarında fiillerin kullanılış şekilleri sürekli görülerek öğrenme sağlanmış olunacaktır. Öğrenilmek istenilen dilde hikaye kitapları okumak, kelimelerin cümle içinde kullanım şekillerini anlamanız da son derece yararlı olacaktır. Yabancı dilde hikaye kitapları okuma alışkanlığı edindiğiniz de çeşitli dil kalıplarını, kelimelerin kullanım şekillerini, grameri farkına dahi varmadan öğrenmiş olursunuz. İngilizce hikaye kitapları okumanın yararlarından biri de bir yerde rastlamadan, kullanmadan tahmin dahi edemeyeceğiniz cümle kalıplarını, deyimleri öğrenmiş olursunuz. Hikaye kitapları okumak, yabancı dile karşı okuma becerinizi geliştirmenizin yanı sıra yazma, dinleme, konuşma gibi alanlarda da gelişmenize son derece yararlı olur. İngilizce hikaye kitapları okuyan kişiler birçok gramer kalıbını önceden keşfetmiş olur ve gramer derslerini rahatlık ile anlayıp öğrenir. Bitirdiğiniz her kitap ile sürekli bir şeyler öğrendiğinizi bizzat siz görür ve öğrenmenin vermiş olduğu keyfi yaşarsınız. İngilizce okuma alışkanlığı edindiğiniz de okuduğunuz kitap size eğlenceli ve ilginç gelir ise yaptığınız işten keyif alıp, güzel vakit geçirmiş olacaksınız. Okuduklarınızı anlamak moralinizi arttırıp dile karşı merak ve ilginizi arttıracaktır. İngilizce hikaye kitabı okuma alışkanlığı ile kolayca dili öğrenip özümseme yapabilmeniz gerçekleşecektir.

Artık günümüz de İngilizce öğrenmeye adım atmak için çok farklı yöntemler mevcut olup, insanlar sürekli farklı yöntemler kullanarak dil öğrenme çabasın da bulunmaktadır. Eskisi gibi sadece kurs yardımı ile öğrenme yönteminin yanına bir sürü farkı yöntemler de eklenmiş ve insanlar tarafından da fazlaca tercih edilir durumdadır. Bunların en başında kurs saatlerine uymak yerine size, iş yaşantınıza uygun olacak şekilde kendinize uydurabileceğiniz online kurslar en çok tercih edilen yöntemdir. Online kurs olarak, http://www.konusarakogren.com/blog/online-yds-egitimi/ bu bağlantı hesabında içerikler dili öğrenip geliştirmeniz adına son derece yararlı olacaktır. Canlı olarak yapılan dersler sisteme eklenip; tekrar istenilmesi açısından ve anlaşılmayan konuların tekrar izlenip pekiştirilmesi açısından fazlası ile yararlı olmaktadır.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Ocak 2017, 16:31 tarihinde Yaşam kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar