MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
YAYLI’DAN KUDÜS AÇIKLAMASI

YAYLI’DAN KUDÜS AÇIKLAMASI

“Devletimizin yanındayız…”

Milliyetçi Hareket Partisi Beşikdüzü İlçe Başkanı Ümit Yaylı, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donalt Trump’ın Kudüs açıklaması ve ardından yaşanan süreçle ilgili olarak ilçe teşkilatı adına bir açıklama yaptı.

Başkan Ümit Yaylı’nın açıklaması şöyle;

“Türk İslam-Ülküsü için mücadele veren neferler! Değerli Türk Milleti! Sevgili hemşerilerim!
Müslümanların ilk kıbleğahı ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in mîrâca yükseldiği Mescîd-i Aksâ’yı içinde barındıran, Müslümanların her daim gönüllerinde önemli bir yer tutan Kudüs şehri ne yazık ki bugünlerde bir oldu-bitti ile İsrail’in resmi başkenti kabul edilmek isteniyor. Hâlbuki bu, hem uluslararası anlaşmaları hiçe sayan hem de İsrail’in bölgedeki saldırgan tutumunu bir adım ileri taşıyan bir hamledir. Üstelik Müslüman coğrafyaları yeniden tasarlamak, kendine bağlı yeni ve ufak uydu devletler kurmak isteyen Amerika’nın da bu noktada İsrail’i desteklemesi tam da kendilerinden beklenen bir harekettir.

Gelinen süreci iyi değerlendirmek gerektiği düşüncesindeyiz.

Özellikle oğul Bush ile başlayan bu süreç, önce bölgedeki bütün devletleri viran bir hale getirmeye, sonra da buralarda kurulacak uydu devletler vasıtası ile İsrail’e Arz-ı Mev’ûd hayallerinde destek olmaya yönelik adımlarla devam etmiştir. Mescid-i Aksâ’nın altına tüneller açılması, gece ışıklarının söndürülmesi, 50 yaş altı Müslümanların Mescid-i Aksâ’ya girişinin yasaklanması gibi pek çok geçmiş hadise, adım adım yürürlüğe konmuş , bugünkü noktaya gelinmiştir. Yani meselenin geçmişi uzundur ve aslında çok tehlikeli hale geldiğini belli etmiştir.

Fakat bugün meselenin geçmişini konuşmak değil gelecekte yapılabilecekleri ortaya koymamız ve bunları da yapmak için bir an evvel harekete geçmemiz lazımdır. Bu noktada parti, mezhep, kimlik ayrımı gözetmeksizin bütün halkımızın tam bir birlik duygusu taşıdığını biliyoruz. Yine de bu sadece milletimizin gayretleri ile aşılacak bir mesele olmaktan çıkmıştır. İslam âleminin en kısa zamanda toplanması, yapabileceklerini net bir şekilde belirlemesi ve en kısa zamanda harekete geçmesi bir zorunluluktur. Çünkü tarih bize İsrail-Amerikan ortaklığının tarihi emellerinden asla vazgeçmediğini, sadece şartları oluşturmak için bazen beklemeye çekildiğini göstermiştir. Yani bu tavır bugün rafa kaldırılsa dahi başka bir gün yeniden ortaya konulmak üzere yerini muhafaza edecektir.

Bugün pek çoğu iç meselelerle uğraşan veya başlarındaki idarecileri bu ülkelerle ilişki içerisinde bulunan Müslüman devletler, ne yazık ki beklenen politikaları hiçbir zaman gerçekleştirememiştir. Burada ülkemiz elbette tarihin kendine yüklediği misyon ile öne geçmek istemektedir. Bu noktada siyasi kimliklerimizi bir yana koyarak devletimizin yanında olduğumuzun bir kez daha bilinmesini isteriz. Elbette, uyuyan Müslümanların uyandırılması için bu yeterli olmayacaksa, bilinmelidir ki düşman hançerini İslam âleminin bağrına dayamıştır. Bugün çıkaramadığımız her ses maalesef yarın büyük çığlıklara dönüşebileceği kanaatindeyiz.

O halde sesimizi çıkarmalı, hamasetten eyleme, kuvveden fiile geçmeliyiz.

Bunu yaparken de İslamiyet’i muhafaza etmek isteyen ve imanlarını tescillemek isteyen herkesi aynı yere , aynı tavra yöneltebilmeliyiz.

Allah-u Teâlâ elbette nurunu tamamlayacaktır ama bunun için evvela O’na (c.c.) inananların samimi olması ve bu davada birlikte yürüme azmini göstermesi lazımdır.

Yoksa gelecek Müslümanlar için bir pişmanlıklar silsilesi olmaktan öteye gidemeyecektir. Allah (c.c.) bu halden hepimizi muhafaza eylesin.
Cenab-ı Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun, Allah bizleri fitnenin fesadın ve gavurun azabında güçlü kılsın…
Sevgi ile kalın.
Dostça kalın.
Allah’a emanet olun.”

Milliyetçi Hareket Partisi
Beşikdüzü İlçe Teşkilatı Adına
Başkan Ümit Yaylı

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Aralık 2017, 17:07 tarihinde Dünya, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar