SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! - BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU - VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI - ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET -
“ÇOCUKLARIMIZI YETİŞTİRMENİN ÖTESİNDE DAHA ÖNEMLİ İŞİMİZ YOK”

Kurslardan Fotoğraflar İçin Tıklayınız…

MÜFTÜ HÜSEYİN KÖKSAL: “ÇOCUKLARIMIZI YETİŞTİRMENİN ÖTESİNDE DAHA ÖNEMLİ İŞİMİZ YOK”

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, 17 Haziran’da başlayan ve 9 Ağustos’a kadar devam edecek olan Yaz Kur’an Kursları ile ilgili yaptığı bilgilendirme ve değerlendirmede; “116 mekanı Yaz Kur’an Kursları faaliyetleri için çocuklarımızın din eğitimine ayırdık. Çocuklarımızı yetiştirmenin ötesinde daha önemli işimiz yok.” dedi.

17 Haziran 2019 tarihinde büyük bir coşkuyla başlayan 8 haftalık Yaz Kur’an Kurslarının 3 haftasının geride bırakıldığını ifade eden İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Ahlaki değerlerin kazanımında, mukaddesatın korunması eğitiminde ve ahlaki aşınmayı önlemede, Yaz Kur’an Kursları çok önemli bir görevi yerine getirmekte, bir bireyin yaşamına dair dindarlığın zeminini oluşturmaktadır. Ahlakiliğin, etik kaygının hayati değer olarak memleketimizde varlığını güçlendirerek sürdürebilmesi, çocuklarımız, velilerimiz, öğreticilerimiz ve müftülük olarak bu kurslara hassasiyet göstermemize bağlıdır.” dedi.

“116 mekanı Yaz Kur’an Kursları faaliyetleri için çocuklarımızın din eğitimine ayırdık.”

Din eğitiminde en önemli zaman diliminin, Yaz Kur’an Kurslarının faaliyette bulunduğu 2 aylık dönem olduğunu belirten İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Bu yıl, devletimizin himayesi ve kontrolü altında, her yönden sağlıklı nesiller yetiştirilmesine yönelik cami,  Kur’an Kursu, okul, site ve gençlik merkezi gibi 116 mekanı Yaz Kur’an Kursları faaliyetleri için çocuklarımızın din eğitimine ayırdık. Büyük oranda kız ve erkek öğrenciyi ayırdık. Aynı sınıfta bulunan öğrenciler arasındaki yaş farkını da en aza indirdik. Gençler için 3 sınıf oluşturduk. Bu sınıflar için alanında uzman öğreticiler belirledik. 116 hocamızı, 1787 çocuğumuzun sahih dini bilgiyi, sahih kaynaktan öğrenmesi için görevlendirdik.” dedi.

“Ahlaki zafiyetlerin önlenmesi, sağlıklı din eğitimiyle mümkündür.”

“Anne babalar olarak hepimiz, çocuklarımızı, dünya ve ahiret tehlikelerine karşı korumak, bunun için onları milli manevi değerlerle yetiştirmekle görevliyiz.” diyen Müftü Köksal, “Bu büyük sorumluluk etrafında kenetlenmeye, iş birliği yapmaya, neler öğretildiğine odaklanmaya, arkadaş çevrelerine dikkat etmeye ihtiyacımız ve mecburiyetimiz var. Gelecekte bu aziz milleti görmek istediğimiz yer, bizi, çocuklarımızın eğitiminde hassas davranmaya zorlamalıdır. Kaldı ki, ahlaki zafiyetlerin önlenmesi, sağlıklı din eğitimiyle mümkündür. Toplumsal ezberlerin ve reflekslerin ötesine geçerek tam bir sorumluluk hatta inisiyatifle davranmak, çocuklarımıza karşı en önemli ebeveyn borcumuz, Yüce Allah’a karşı da kulluk görevimizdir.” sözlerine yer verdi.

“Vakfıkebir’imizin potansiyeli, şu anda kurslarımıza devam eden 1787 öğrenci kadar değildir. Çok daha fazladır ve biz bunlara ulaşmaya çalışıyoruz.”

Okulların tatilde olduğu bu yaz aylarında, ihtiyaç duyulan her yerde açılan Yaz Kur’an Kurslarından her çocuğun faydalanabileceğini hatırlatan İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, “Kuşku yok ki, Vakfıkebir’imizin potansiyeli, şu anda kurslarımıza devam eden 1787 öğrenci kadar değildir. Çok daha fazladır ve biz bunlara ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun için de sportif faaliyetleri tam bir iş birliği ve istişare esasında ilçe spor müdürümüzle görüşerek saat 13.00’ten sonraya aldık. Böylece hem sahih dini bilgiye hem de insan için son derece lüzumlu olan spor etkinliklerine de zaman ayırmış olduk.” ifadelerini kullandı.

“9 Ağustos’a kadar çocuklarımızı bekliyoruz.”

Çocuklarımızı yetiştirmenin ötesinde daha önemli bir işimiz olmadığının altını çizen İlçe Müftüsü Köksal, “Bundan sonra da 9 Ağustos’a kadar çocuklarımızı bekliyoruz. Ne kadar çok katılım olursa o kadar memnun ve sevinçli olacağız. Bu vesile ile Yaz Kur’an Kurslarına katılım sağlayan çocuklarımıza ve onların velilerine, eğitim öğretim faaliyetini fedakarca yürüten 116 hocamıza, okullarda sınıf tahsisinde bulunan milli eğitim müdürümüze, spor etkinliklerini öğleden sonraya planlayan ilçe spor müdürümüze, kurs açtığımız okulların değerli müdürlerine, çocuklarımıza ikramda bulunmak için desteklerini esirgemeyen hayırsever kardeşlerimize ve tabi ki, himayesinde çalıştığımız Kaymakamımız Sayın Mesut Yakuta’ya teşekkür ediyor, sağlık afiyet diliyorum. 15 Temmuz Şehitlerine ve bütün şehitlerimize rahmet diliyorum. Unutulmamalı, çocuklarımızı yetiştirmenin ötesinde daha önemli işimiz yok. Kur’an Ahlakının egemen kılınması için verilen mücadelede, gayretimiz ölçüsünde başarılı olacağımızı ve mükafat kazanacağımızı bilmek durumundayız.” şeklinde konuştu.

Kurslardan Fotoğraflar İçin Tıklayınız…

Mithat Güdü – Doğru Haber61

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Temmuz 2019, 16:22 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 6.041 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRM...

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! 14 GÜN – GECE 900 Dolardan Başlayan Fiyatlarla… Anlaşmalı... [Devamı]
BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU

BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU...

 Diğer yazıları için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU Beşikdüzü İlçe Stadyumu... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI

VAKFIKEBİR’DE 20 HAFIZ İCAZET ALDI...

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir… VİDEO GÖRÜNTÜLER... [Devamı]
ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI

ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI...

ALİ HOCA EBEDİYETE UĞURLANDI Emekli Din Görevlisi Hacı Hafız Ali Kızkaban son yolculuğuna uğurlandı. Vakfıkebir... [Devamı]
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜ...

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ZİYARET Vakfıkebir Anadolu İmam Hatip Lisesi... [Devamı]
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI...

‘CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI’NDA KUR’AN-I KERİM VE HATM-İ ŞERİF OKUNDU,... [Devamı]
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET...

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE ANLAMLI ZİYARET Vakfıkebir Yalıköy İmam Hatip... [Devamı]
Popüler Haberler


BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU

BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU...

 Diğer yazıları için tıklayınız… BEŞİKDÜZÜ HARUN TOPAL STADYUMU Beşikdüzü İlçe Stadyumu yapıldığından buyana zaman zaman isim tartışması... [Devamı]
SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRM...

SÖMESTİR TATİLİNDE UMRE FIRSATINI KAÇIRMAYIN! 14 GÜN – GECE 900 Dolardan Başlayan Fiyatlarla… Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı Üç... [Devamı]
Anket
Yazarlarımız
Yorumlar