DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM PROGRAM

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

Özet video görüntüler için tıklayınız…

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM PROGRAM

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilerin hazırlayıp sunduğu program izleyicilerden tam puan aldı.

27 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 11.00’de, Sabri Bahadır Kültür Merkezi salonunda icra edilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealini okumalarının ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Müftü Köksal burada yaptığı konuşmasında, “Kulluk boşluk kabul etmez, şeytan doldurur. Eğitim boşluk kabul etmez, şer odakları bu boşluğu doldurur. Kışın okula giden öğrencilerimiz yazın da yaz Kur’an kurslarına geliyor. İnsan hayatının bizatihi kendisi baştan sona kadar bir tekamül sürecidir. Biz öleceğimiz zamana kadar hayatımızı tamamlamakla mükellefiz; böyle bir zorunluluğumuz var. Şimdi bu eğitim bunun bir parçasıdır. Kur’an ve Kur’an’a dönük ne kadar eğitim varsa yapmak istiyoruz. Bunu sizlerle birlikte yapacağız. Çocuklarımıza sahip çıkacağız. Yaz kurslarına henüz gelmeyen, yada birinci dönem gelip devam etmeyen öğrencilerimizi kurslarımıza bekliyorum. Şayet; ‘hocam büyük öğrenciler var, 18 yaşın üzerinde, ne yapalım’ derseniz; onlar için çare buluruz, büyüklerden ayrı bir sınıf oluştururuz” dedi.

Video

(Videoyu Başlattıktan Sonra Sağ Alttaki “Ayarlar” Butonundan Kaliteyi 1080p Seçerek Full HD Kalitesinde İzleyebilirsiniz…)

Müftü Köksal konuşmasının sonunda; yaz kurslarına gelen çocuklar başta olmak üzere, çocuklarını kurslara gönderen anne-babalarına, yaz kursları için okullarda sınıf tahsis eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Merkezi Müdürlüğüne, kurslarda görev yapan görevlilere, programın hazırlanmasında emeği geçenlere, sunumu gerçekleştiren öğrencilere ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilerin hazırlayıp sunduğu program; ayet, hadis sunumu ve mealleri ile birlikte, koro ilahiler, şiirler ve skecin ardından bir grup öğrencinin yaptığı dua ile sona erdi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu, İlçe Vaizi Osman Öztürk, Kur’an Kursu öğreticileri, bazı din görevlileri, öğrenci velileri ve vatandaşların katıldığı programda yaz Kur’an kursu öğrencileri, bilgi, beceri ve hünerleriyle izleyenlere onur, heyecan ve unutamayacakları duygu dolu anlar yaşattılar.

Fotoğraflar “Doğru Haber61” Facebook Sayfamıza Yüklenmiştir…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Temmuz 2017, 23:00 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Video Galerisi, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar