DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
YENİ YILDA YENİ PROJELER YAPACAĞIZ…

YENİ YILDA YENİ PROJELER YAPACAĞIZ…

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, mahalle muhtarları ile bir toplantı düzenledi.

Toplantıya, Ak Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Salih Birincioğlu ve belediye meclis üyeleri de katıldılar.

“BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ..”
Vakfıkebir Yalıköy Yeşilyalı Köfte Salonu’nda düzenlenen toplantı da ilk olarak söz alan, Vakfıkebir Muhtarlar Derneği Başkanı İzzet Cilingir, “Bu tablo Vakfıkebir’de yapılan hizmetlerin yansımasıdır. Başkanımız yaptığı hizmetlerle hem muhtarların hem de vatandaşların yüzlerini güldürdü. Kendisinin il genel meclisi üyeliği yapmış olması bizim için büyük avantaj oldu. İnşallah 2019 yılı sonuna kadar Vakfıkebir’de asfaltsız ve betonsuz yol kalmayacak. Başkanımıza güveniyor, hizmetleri için sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“HİZMETLERİMİZ SÜRECEK…”
Daha sonra konuşan Ak Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, “Siz değerli muhtarlarımızın yüzünü gülerken görmek bizleri mutlu ediyor. Yüzünüzü güldüren değerli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte hem 2018 yılında hem de 2019 yılı ve sonrasında başkanımızla birlikte hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

“SORUNLARA KALICI ÇÖZÜMLER…”
Belediye Başkanı Muhammet Balta ise, “Burada İl Genel Meclisi üyeliğimiz döneminde birlikte çalıştığımız muhtarlarımız var. O dönemle bu dönemi karşılaştırdığımızda il özel idare döneminden kat kat daha fazla hizmet yaptığımızı söyleyebiliriz. Sorunları kökünden çözerek yolumuza devam ediyoruz. Sadece 2017 yılında 56 bin m³ beton yol, 40 bin m³ sanat yapısı (taş duvar), 21 kilometrelik yol genişlemesi, yeni yol açma çalışması, 2 bin 200 kilometre yağmur suyu hattı döşemesi yaptık. Ayrıca parke çalışmalarımız var. Vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın yapılan çalışmalardan memnun olduğunu gözlemliyorum. Daha fazlası için beklenti var. Bunun içinde zamana ihtiyacımız olduğunu ifade etmeliyim” şeklinde konuştu.

“İLÇE MERKEZİMİZE DE BÜYÜK HİZMETLER YAPTIK…”
Başkan Muhammet Balta, “Kırsal da güzel çalışmalar oldu, merkezde neden yapılmıyor? diye söylemler var. İlçe merkezimizde de çok önemli hizmetler yaptık. Kendi çalışmalarımızı yaparken diğer kurumlarında yapacağı çalışmaları takip ediyoruz. Fol Deresi ve Çevresi Projesi ile ilçemize muhteşem bir sosyal alan kazandırdık. Kanuni Sokak’ta örnek bir proje gerçekleştirdik. Yeni Cami Projemizle birlikte halkımızın beklentilerine cevap verdik. Şadırvan Projemizle tarihi şadırvanımız ve çevresi muhteşem bir görünüm kazandı. Çocuklarımız oynasınlar diye ilçemizin dört bir tarafını çocuk oyun parkları ile donattık. Çarşı, Cumhuriyet, Kemaliye, Kirazlık, Büyükliman ve Hacıköy mahallelerimizde parke çalışmaları yaptık. Eski sahil yolumuzu bölünmüş yol olarak kaldırımları ile birlikte yeniden düzenledik. Bu bölgedeki elektrik tellerini yeraltına aldık. Fol Deremizin Islah Projesinin ikinci etabının ihalesi yapıldı. Kısa zamanda çalışmalara başlanılacak.

“ÖNCE ALT YAPI…”
İlk göreve geldiğimizde merkez Körez, Cumhuriyet, Kemaliye Mahallelerimizde bütün ana yollarımızı betonladık. Hacıköy ve Hürriyet Mahallelerimizde kanalizasyon çalışmaları gerçekleştirdik. Hacıköy Mahallemizde betonlama çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. Kirazlık Mahallemizde ihaleler yapıldı. Alt yapısı tamamlanan yerleri döktük, diğer yerlerde çalışmalarımız sürüyor. Büyükliman Mahallemiz de vatandaşlarımızın ciddi talepleri var. Alt yapı çalışmalarını tamamlayarak bu mahallemizin sorunlarını da çözeceğiz. Büyükliman, Hacıköy, Kirazlık ve Aydoğdu Mahallelerimizde su şebekesi çalışmaları yaptık. Çavuşlu-Demirci mahalle yolumuzda, Mahmutlu-Hamzalı Mahallelerimizin grup yolunda asfaltlama çalışmalar yaptık. Yalı Mahallemizde kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tamamlanınca üst yapısını yapacağız. Merkez mahallelerimizde bu ve buna benzer çok sayıda alt yapı ve üst yapı çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarımız belirlediğimiz plan dahilinde devam edecektir.

“SU ŞEBEKESİ YENİLENECEK…”
Vakfıkebir ilçe merkezi su şebekesinin projesi hazırlandı. 2018 yılında ihaleye çıkacak. Yaklaşık olarak 25 milyon TL’lik bir proje. Doğalgaz çalışmaları yapılacak. Elektrik tellerinin yer altına alınması için çalışıyoruz. Buda ilçemizin her köşesinin kazılacağı anlamına geliyor.

“DAHA GÜZEL BİR YERLEŞİM OLSUN…’ İSTİYORUZ Büyükşehir Belediyemizin yürüttüğü imar planı çalışması var. Olabildiğince belediye olarak müdahil oluyor herkesin eşit şartlarda imardan faydalanması için mücadele ediyoruz. Kentsel dönüşüm projesi, imar planları vatandaş mağduriyeti üzerine kurulmuş projeler değildirler. Hedef; daha güzel bir şehir yerleşimidir” dedi.

“MERKEZE AĞIRLIK VERECEĞİZ…”
Yeni yılda ilçe merkezinde önemli çalışmalar yapmayı planladıklarını belirten Başkan Muhammet Balta, “2018 yılı programı ile alakalı şunu söylemeliyim. Merkezde çok ciddi projelerimiz var ve bu projelerimize ağırlık vereceğiz. 14 Şubat Caddemizde, Tonya Yolu Caddemizde, belediyemizin önünde projelerimiz var. Plajımızı ihale ettik, çalışmalara başlanılacak. Dolgu İmar Planı Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinden onaylanarak bakanlığımıza sunulan sahilimizle alakalı çalışmalarımız sürüyor. Yalıköy sahilimiz için muhteşem bir proje hazırladık. Bölgede ilk ve tek olma özelliği taşıyan projemizi yakında kamuoyu ile paylaşacağız. İskele bölgesi ile ilgili proje çalışmalarımız var. Yine karayollarımızla kavşak çalışmalarımız olacak. Sadece sokaklarımızı güzelleştirmek yetmiyor. Bunları korumamız lazım. Vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.

Tuncay HACIFETTAHOĞLU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Aralık 2017, 17:20 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü Kasım ayı mutat din görevlileri toplantısı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar