DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
YENİ YILI NAMAZ VE DUA İLE KARŞILADILAR

YENİ YILI NAMAZ VE DUA İLE KARŞILADILAR

Giresun’un Görele İlçesi’nde gençlerin oluşturduğu “Görele Gençliği Platformu” tarafından “Namazda buluşuyoruz” yeni yıl etkinliği düzenledi.

Bu yıl Görele Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik Camii’nde ikincisi düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Katılımcılara yönelik yapılan kısa bir sohbetin ardından Görele Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik Camii İmam Hatibi Şenol Yılmaz, 2018 yıllının Müslümanların ve İslam Alemi’nin bulunduğu sıkıntılardan kurtulması temennilerinde bulundu.

Yılbaşı kutlamalarının dinimizde kesinlikle yerinin olmadığını vurgulayan Yılmaz, “Yılbaşı kutlamaları Hıristiyanların adetidir. Dinimizde yeri yoktur. Dolayısıyla Müslümanların bundan uzak durması gerekiyor. Aynı zamanda bu gün Mekke’nin Fethi’nin 1387’nci yıl dönümünü kutluyoruz. Çünkü Mekke’nin fethi İslam devletinin yeryüzünde yeniden hakim olmasıydı. Geceyi ibadetle geçiren kardeşlerimiz olduğu gibi isyan içinde geçirenler de oluyor. Rabbim onlara hidayet ve şuur nasip etsin. Bundan sonraki yıllarda Müslümanlara yakışır tarzda zamanımızı değerlendirmemiz gerekiyor. Bu ve benzeri başka gece ve zamanlarda isyana ayıracak vaktimiz yoktur. İnşallah, bundan böyle her anımızın hesabını vermeye mükellef olduğumuzu unutmadan ve bu şuurla hareket etmeyi diliyorum. Özelikle genç kardeşlerimize bu bilinci yerleştirmemiz gerekir” dedi.

Allah’ın vermiş olduğu hidayet bilinci ile bir araya geldiklerini belirten Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Allah’ın izniyle müminler, isterse her türlü şartta Allah için bir araya gelebilirler. Bu akşam olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da Şehitlik Camii’nde buluşmaların devam etmesini diliyorum. Bu tür hayırlı buluşmalar ümmetin ve Müslümanların birlik ve beraberliğine vesile olur diye düşünüyorum. Bu akşam Allah’a hamdolsun ki, yaşlı, genç ve çocuk yaştakilerin bir araya gelmesiyle, bu birlikteliğin saflarımızın ve gönüllerimizin güçlenmesine vesile olacağına inanıyorum. Efendimiz (s.a.v.)’in buyurduğu gibi ‘Günahsız ağızlarla birbirimize dua edelim.’ Bu vesileyle, Rabbim bütün güzelliklerden istifade etmeyi bize nasip eylesin” dedi.

Son olarak konuşan ilçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise; “Şükrediyoruz Rabbimize, Mekke’nin fethi bu gece olmuştu. Mekke’nin fethi vesilesiyle ve yeni bir yıla başlarken, gençler ve kardeşlerimizle Görele Şehitlik Camii’nde bir araya geldik. İlçedeki gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu, Görele Gençliği Platformu’nu kutluyor bundan sonra böyle programların her yıl devam etmesini diliyorum. Haftaya gençlerimizle birlikte Sarıkamış Allahü Ekber Dağları’nda donarak hayatını kaybeden 90 bin şehidimizi ziyaret edeceğiz. Camiler sadece 5 vakit namaz kılmak için değil, kültürel ve bir çok alanlarda bilgi paylaşımının yapıldığı, insanların bir araya geldiği dertlerin ve sevinçlerin paylaşıldığı yerlerdir. Bu yüzden camilerimizde bu tür programların yapılması gerekir.” diye konuştu.

 

Haber: Bekir ÖZTÜRK

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Ocak 2018, 21:22 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar