VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Yenigün’ü suçladı

MHP Beşikdüzü ilçe Başkan Yardımcısı Kazım Zıp, izne ayrılan Beşikdüzü Oğuz Beldesi Belediye Başkanı Şakir Yenigün’ü devletin araçlarını özel işlerinde kullanmakla suçladı.

Bu adamlara kim dur diyecek?

MHP Beşikdüzü ilçe Başkan Yardımcısı Kazım Zıp, belediye başkanlarının devletin parasını hoyratça harcadığını belirterek, Beşikdüzü Oğuz Beldesi Belediye Başkanı Şakir Yenigün’ü topa tuttu.

“Açıkça tüyü bitmemiş yetimin hakkını yayla yollarında devletin araçlarını kullanarak yediğini iddia eden Zıp, “Başkan Yenigün, 20 gündür izinli olmasına rağmen belediyenin makam aracını özel aracı gibi kullanıp, Kadırga Yaylasında yaptırdığı evine ise yine belediyenin kamyonlarını kullanarak malzeme taşıttırdığını söyledi.

Özel aracı garajda

“Beşikdüzü Oğuz Beldesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Şakir Yenigün, kendine ait özel arabasını garaja çekip, günlerdir Gümüşhane-Trabzon arası cirit atıyor.”diyen Başkan Yardımcısı Kazım Zıp: “İzinde olan ama devletin makam aracıyla izinli belediye başkanı sıfatıyla böyle hareket etme cesaretini nereden alıyor anlamıyorum.”dedi.

Bu adamlara kim dur diyecek?

İzinli olan Belediye Başkanları devletten aylık maaşlarını alıp, her ne hikmetse özel ihtiyaçlarında bile devletin aracını kullanmaktan hiç çekinmediğinin altını çizen Kazım Zıp: “Halkın gözü önünde bu kadar rahat hareket etmeyi kendilerine nasıl yakıştırıyorlar, anlamak mümkün değil. Bu manada Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün’den 20 günlük mazot masrafları ve benzeri diğer giderlerin alınması gerekmektedir. Bu adamlara kim dur diyecek? Belediye Başkanlarını kim denetliyorsa, tüm yetkili kurumları göreve çağırıyorum.”dedi.  

 

Vicdanları sızlamıyor mu?

Vatandaşın 15 dakika kepçe istediğinde vatandaşa “mazot yok” dediklerini belirten MHP Beşikdüzü ilçe Başkan Yardımcısı Kazım Zıp, “Kendileri dağ-bayır rahatça geziyor. Aracın yakıtı, yıpranması umurlarında değil. Masrafları başkanın şahsından alınıp hazineye verilmeli. Görevleri vatandaşa hizmet olan bu tip belediye başkanları kendi zevkleri için belediyenin her türlü imkanlarını kullanırken, acaba vicdanları hiç sızlamıyor mu? Kendi zevkleri için her şey mubah sanki.”diyerek, tepkisini dile getirdi.

Haber: Muhammet TAŞ / Beşikduzugazetesi.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 01 Ekim 2012, 20:57 tarihinde Genel, Siyaset, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 1. Avatar Emir Özdemir dedi ki:

  Kazim bey başkanımız kullanmış olduğu araç beldemizce kendisine tahsis edilmiş makam aracıdır ve biz başkanımın bu araçla gezmesinden yana şikayet çi değiliz çünkü hizmet veren bir başkana sahip olduğumuz için o makam arabası başkanımıza annesinin ak sütü kadar helal dir.

 2. Avatar Sadık Taş dedi ki:

  Emir Bey yakıt ve amortisman giderlerini cebinizden vermediğinize göre başkanın makam arabasını şahsi işlerinde kullanmasına da siz izin veremezsiniz. Başkanın çalışması başka, makamını kullanarak haksız kazanç sağlaması başkadır. Makam araçlarının kullanımı hakkında genelge yayınlanmıştır. Usül buna göredir.
  9. maddede açıkca yazıyor.
  “Memuriyet mahalli dışındaki görevlere (şehirlerarası, merkezden taşraya ve taşradan merkeze v.b.) resmi taşıtla gidilmemesi hususunda ilgililer azami özen ve dikkati göstereceklerdir. Ayrıca, memuriyet mahalli dışındaki görevlere başka ulaşım araçları ile gidilmesi halinde, aynı yere ilgilinin görevinde kullanılmak üzere taşıt gönderilmeyecek, gidilen yerdeki resmi hizmet araçlarından istifade edilecektir.”
  Yanında misafir olsa ya da başkanlık görevi gereği olması gereken (Otçu şenlikleri, geçen yapılan iftar programı vb.) yere gitse kabul edilebilir. Kısaca devletin malı deniz, yemeyen ….

 3. Avatar taner korkmaz dedi ki:

  emin kardeşim ne hizmet yapıyor onun işi o işni yaptığı için parasını alıyor extraya ihtiyac duymasın ben şahsen zıpı destekliyorum benim verdiğim vergilerle kendi bşahsı işini yapıyorsa ayıp etiyor.işini yaptığı için zaten devletten parasını alıyor sanırsam bedavaya yapmıyor galipa başkanlığı yanılıyor olabilir….belki köyünü çok sevdiği için ücret talep etmiyor olabilir…………………

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar