VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Yeniliklerle dikkat çekiyor

akpinar_calisma1

Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi yeniliklerle dikkat çekiyor

2011 yılı Temmuz ayında Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi müdürlüğü görevine atanan Mehmet Akpınar, göreve başladıktan sonra ilk iş olarak okulun derslik sorununa el attı. Mevcut sınıfların yerleşiminde tadilatlar yaparak derslik sorununu çözüme kavuşturan Müdür Akpınar, ders giriş ve çıkışlarında çalmayan ziller sorununu ise Arsin Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde görev yaptığı sırada deneyerek uygulamada başarılı olduğu, “Zillerin Kaldırılması ve Zaman Yönetimi”ni burada da uygulamaya koyarak, bütün dersliklere koridorlara idari birimlere okulun dış duvarlarına saatler monte ettirdi. Bu uygulama ile okulda herkesin zamanı yönetmeyi öğrenmeye başladığını belirten Okul Müdürü Mehmet Akpınar, zaman yönetiminde başarılı olan bu çalışmanın daha sonra Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün dikkatini çektiğini, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu eğitim öğretim yılı İl merkezinde birkaç okulda pilot uygulamalar şeklinde yapılarak Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projesi haline dönüştüğünü söyledi.

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı sonunda okulun içinde tadilat ve yeniden tanzim yapılarak okulun her yerinin ferah renklerle boyandığını ifade eden Akpınar, “Bütün idare odaları ve öğretmen çalışma odaları lamine parke ile döşendi. Odaların işlevleri dikkate alınarak yerleri değiştirildi ve yeniden tanzim edildikten sonra tüm idari mefruşat yenilendi ve çok ferah ve güzel çalışma ortamları oluşturuldu” dedi.

2012-2013 Eğitim öğretim yılı içerisinde dersliklerle iç içe olan bilgisayar laboratuarının ayrı bir birim haline dönüştürüldüğünü ve İlçede ilk defa koridor kütüphanesi oluşturulduğunu da belirten Müdür Akpınar, kitapların öğrencilerin her an elinin altında bulunmasıyla, idarece ders dışı zamanlarda düzenlenmiş düzenli okuma saatleri uygulamasının yeni bir boyut kazanarak devam ettiğini söyledi.

Öğrencilerin ve personelin kullandığı lavaboların tamamen yenilerek çağdaş bir görünüm kazandırıldığını, bu tadilatlar sırasında 26.09.2012 tarih ve 09 nolu İlçe hıfzıssıhha kurulu kararı doğrultusunda öğrencilerin sağlıklı su içmesi için tesisatlar döşenmiş olduğunu ve son olarak 5 000 000 m3 su arıtma kapasiteli 10 yıl ömürlü Su Arıtma Cihazlarının koridorlara yerleştirilerek öğrencileri sağlıklı su içme imkânına kavuşturduklarını sözlerine ekledi.

Mithat GÜDÜ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Haziran 2013, 22:28 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Resim Galerisi, Son Dakika, Teknoloji, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar