VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Öğretmen Okullarının 164. Yılı Kutlandı

16 Mart Öğretmen Okullarının 164. kuruluş yıldönümü Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Kaymakam Alaattin Aktaş, Garnizon Komutanı Ali Özsağlam, Belediye Başkanı Ramis Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Yeşilköy Belediye Başkanı Zülkif Dilli, Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav, siyasiler, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Anadolu Öğretmen Lisesi’ni tanıtıcı salyt gösterisi sunuldu. Ardından açılış konuşmasını İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Haydar Çoban yaptı. Çoban, hızla gelişen ve değişen bilgi çağında en büyük sorumluluğun eğitimcilere ve eğitimci adayı yetiştiren öğretmenlere düştüğünü söyledi. Okul Müdürü Çoban, “Tam 72 yıldır ülkemizin en yetenekli gençlerine en yüksek standartlarda eğitim vererek misyonumuzu hiç aksatmadan sürdürmekteyiz. Eğitimin, beşikten mezara kadar her zaman önemli bir yol gösterici olduğunu gözden uzak tutmayan bizler, ülkemize sevdalı, ışığını tarihimizden alan duyarlı çağdaş bir okuluz. Hızla gelişen ve değişen bilgi çağında en büyük sorumluluk eğitimci ve eğitici adayı yetiştiren öğretmenlere düşmektedir. Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi olarak bizler, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda milli ve manevi değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, çevreye duyarlı, duygu ve düşüncelerine açıkça ifade edebilen, araştırmacı, üretken, yorum yapabilen, bilişim teknolojilerini kullanabilen, hoşgörülü, ben değil biz diyebilen, sosyal yönü güçlü, etik değerleri özümsemiş, öğretmenlik mesleğini hedef edinen donanımlı bireyler yetiştirmek için varız” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Ertav, bugünkü anlamda öğretmen yetiştiren kurum Darülmuallim adıyla 1848 yılında kurulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığımızca 1995 yılından beri her yıl 16 Mart tarihi öğretmen okullarının kuruluş yıldönümü olarak kullanmaktadır dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ise, “Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin nesillerini yetiştirme görevi bizzat kurucu Atatürk tarafından öğretmenlerimizin omzuna yüklenmiştir” dedi.

Kaymakam Alaattin Aktaş, “Bu okul, gerek köy enstitüsü döneminden, gerekse öğretmen okulu olarak ülkemize çok öğretmenler yetiştirdi, çok büyük hizmetler verdi, vermeye de devam ediyor. Biz kalkınmamızı eğitim ve öğretim hizmetleri üzerine inşa edeceğiz. İşte bu manada bu okul bize büyük dersler, büyük katkılar sağlamıştır. Bu mesleği karşılıksız sevmek lazım. Bu öğretmenlik hiçbir işe benzemez. Ne kaymakamlık, ne valilik ne bakanlık, ne başbakanlık, ne de cumhurbaşkanlığına benzemez. Bu mesleği seçmek isteyen öğrencilerimiz, bu iş uzun soluklu bir iştir, bu iş maraton işidir. Bu iş bir ömür, başka iddia ve sevda ortaya koymama işidir. Bu işi her şeyden çok sevmek, bu işi bir gönül işi olarak kabul etmek lazım. Öğretmenin işi siyaset, ticaret, borsa, spor değildir. Öğretmenin işi nesil yetiştirmektir, insan yetiştirmektir, geleceği inşa etmektir” dedi.

Öğrencilerden Nesil Alagöz, Neslihan Çıtlak ve Ayşegül Köse öğretmen konulu şiirler okudular. Okul korosu müzik öğretmeni Keramettin Kahyaoğlu yönetiminde sahne alarak çeşitli türkü ve şarkılar seslendirdiler. Bu muhteşem konserden sonra kız horon ekibinin gösterisiyle tören sona erdi.

 Haber: Ahmet SARAÇ/Yeşilkıyı Gazetesi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Mart 2012, 22:23 tarihinde Eğitim, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar