DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR - MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ -
‘YILDIZ SADÂLAR’ VE ‘YILDIZ BİLALLER’ BÜYÜLEDİ

‘YILDIZ SADÂLAR’ VE ‘YILDIZ BİLALLER’ BÜYÜLEDİ

Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında yapılan Yıldız Sadâlar Kur’an- ı Kerim’i güzel okuma ve Yıldız Bilaller Ezan’ı güzel okuma yarışmasında duygulu anlar yaşandı.

Vakfıkebir Fen Lisesi Çok Amaçlı Salonunda yapılan yarışmaya öğrenciler ve öğrenci velileri yoğun katılım gösterirlerken, başkanlığını İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal’ın yaptığı jüride Mescid-i Aksa Camii İmam-Hatibi Zekeriya Yüksel, Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam- Hatip Ortaokulu Kur’an- ı Kerim öğretmeni Hafız Halil Küçük, Vakfıkebir Anadolu İmam-Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenleri Aziz Tayar ve Murat Akyüz titiz değerlendirmeleriyle dikkat çektiler.

“BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZ BİRİNCİDİR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam- Hatip Ortaokul Müdürü Ahmet Bulut yaptığı açılış konuşmasında, bu yarışmanın kendi okullarındaki sınıfları kapsadığına dikkat çekerek düzenlenen ilk yarışma olduğunu ve bundan sonra her yıl tekrar edileceğini ifade etti. Bulut, “Bundan sonraki yarışmaları İnşallah kendi okulumuzun salonunda kendi imkanlarımızla yapacağız. Burada bir Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması icra edeceğiz. Kur’an bir nizam kitabı, bir hayat kitabı, yaşayanların kitabı. Burada bulunan tüm misafirlerimizin bu bilinçte olduklarına eminim. Buradaki en önemli şey Kur’an-ı Kerim’i ve Ezan’ı güzel okumaya özendirmektir. Yoksa, İmam-Hatip Ortaokulu’na gelen çocukların hepsi birincidir. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışma Jürisi Başkanı ve Vakfıkebir İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal yarışma sonuçlarının açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, güzel sonuçlar elde ettiklerinin altını çizerek, “Bütün öğrencilerimiz bizim için birinci sıradadır; ama adet olduğu üzere bir sıralama yaptık. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÖDÜLLERİNİ ALKIŞLAR ARASINDA ALDILAR
Sultan Altıntaş, İdris Bilgin, Abdurrahman Usta, Muhammet Nasır Akçayır, Bünyamin Bilgin, Burak Bilgin, Mustafa Enes Bulut ve Muhammet Saki Öztürk adlı öğrencilerin yarıştığı Yıldız Sadalar Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması sonunda 5 Kur’an/A Sınıfı’ndan Muhammet Saki Öztürk birinci, 8/B Sınıfı’ndan Bünyamin Bilgin ikinci ve 7/B Sınıfı’ndan Burak Bilgin üçüncülüğü elde ettiler. Berat Tanrıkulu, Miraç Bilgin, Abdulkadir Öztük, Burak Kalyoncu, Caner Kadıoğlu ve Muhammet Emin Keski adlı öğrencilerin yarıştığı Yıldız Bilaller Ezan’ı güzel okuma yarışmasında ise 5 Kur’an/ A Sınıfı’ndan Muhammet Emin Keskin birinci, 7/B Sınıfı’ndan Berat Tanrıkulu ikinci ve 7/ B Sınıfı’ndan Abdulkadir Öztürk üçüncü oldular. Yarışmada dereceye girenlere İlçe Kaymakamı Mesut Yakuta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve Hikmet Kaan İmam- Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Bulut tarafından ödülleri verildi. Yarışma sonunda ayrıca daha önce yapılan Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında dereceye giren Mübeyra Yamak, İlayda Erkan ve Emine Betül Cimşit de ödüllerini aldılar.

 

Haber: Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Mart 2017, 23:04 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar