MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
YOL SEFERBERLİĞİ BEŞİKDÜZÜ’NDEN BAŞLAYACAK

YOL SEFERBERLİĞİ BEŞİKDÜZÜ’NDEN BAŞLAYACAK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Beşikdüzü ilçesinin mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Beşikdüzü Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesinin, Beşikdüzü’nde gerçekleştirdiği, sürdürdüğü ve planladığı çalışmalar hakkında muhtarları detaylı olarak bilgilendiren Başkan Gümrükçüoğlu, ilçede 21 Eylül 2016’da yaşanan sel felaketinin ardından sürdürülen çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

BEŞİKDÜZÜ’NDEN BAŞLAYACAĞIZ

Beşikdüzü’ndeki sel felaketi nedeniyle gerçekleştirilen çalışmaları ve çalışmaların maliyetini ayrıntılarıyla muhtarla paylaşan Gümrükçüoğlu, sel felaketi nedeniyle 2016 yılı için ilçede planlanmış olan yol çalışmalarının 40 gün geriye kaldığını ifade ederken bu yıl asfalt ve betonlama çalışmalarına ilk olarak Beşikdüzü ve Sürmene ilçelerinden başlayacaklarını söyledi.

BEŞİKDÜZÜ ELE ALINDI

Beşikdüzü’nde yaşanan sel ve heyelan olaylarının Doğu Karadeniz bölgesinde çok yönlü bir çalışmanın yapılmasına neden olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Beşikdüzü’ndeki felakette 3 insanımız hayatını kaybetti. Bu en büyük üzüntümüzdür. Bu olaylarda dikkatimizi çeken husus neydi? Belimize kadar çamur olan Beşikdüzü merkezinde bu ölümler olmadı! Kırsalda, engebeli yerlerimizde ev yapılırken bitki örtüsü dikkate alınmadan, toprak kayması olabilecek yerlerde evler yapıldığından ötürü 3 insanımız hayatını kaybetti. Mekânları cennet olsun. Bütün bunlar Doğu Karadeniz’de bakanlıklarımızın koordinesinde büyük bir çalışmanın yapılmasına vesile oldu. Bitki örtüsü ne? Konutlar nerede olacak? Bu dere yatağı nereyi etkiliyor? Bu dere yatağı geldiği zaman nereyi, hangi kotu takip ederek geliyor? Neden Beşikdüzü’nde ortalığı su götürüyor? Bu bakımdan derenin bütün etrafında ne yapılması lazım? Bunun çalışmaları yapıldı. Bu büyük bir külfeti beraberinde getiriyor. Bu manada ilk çalışma yapılan yer Beşikdüzü’dür. Bunun devletimizin bütçesinden önemli bir kaynak ayrılmasıyla yapılabileceği bakanlıklarımız tarafından kabul edilmiştir. Dere yataklarının sağının solunun 5’er metre istimlâk edilmesinin, ancak maliyetinin genel bütçeden karşılanmasıyla mümkün olması, ihalelerinin yapılarak dere yataklarının tekrar ele alınması hadisesidir bu. Bunlardan ilki Beşikdüzü ele alınmış durumdadır.”

O PARKI HEMEN YAPACAĞIM

Başkan Gümrükçüoğlu Beşikdüzü ile ilgili olan değerlendirmelerinde ilçe merkezinde bulunan bir parkın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi. Gümrükçüoğlu, “Belediye binası önündeki parkı gösterdiler bana. Arkadaşlarıma talimat verdim. O parkı da hemen yapacağız” dedi.

Toplantıda Büyükşehir Belediyesinin Beşikdüzü ilçesinde gerçekleştirdiği ve sürdürdüğü çalışmalar hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu, 2017 yılında ilçede gerçekleştirilecek çalışmaların planlaması üzerine mahalle muhtarlarıyla istişarelerde bulundu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Mart 2017, 14:15 tarihinde Flash Haberler, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy Mahallesi Merkez Camii’nde Yaptığı... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar