VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Yolu imam hatip’e uğramamış Muharrem İnce, TOSLADI!!

Yolu imam hatip’e uğramamış Muharrem İnce, TOSLADI!!
İmam hatip mezunlarının polis akademilerine ve harp akademilerine girmelerini hazmedemeyen CHP’li vekil Muharrem İnce, cahilliği ortaya çıktı.

İmam Hatip Mezunları Ne Okumaz?

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, dün yine ince ince döktürmüş!
Hükümeti ve Başbakan’ı tenkit sadedinde imam hatip hazımsızlığını bir kez daha ortaya koymuş!
Bir gazetecinin, imam hatip mezunlarının harp okullarına girebilmesini öngören raporla ilgili sorusuna bakın ne cevap vermiş:
“Harp okullarına şimdiye kadar genelde liselerin fen bölümü mezunları girerdi. Buraya imam hatipli de giremez, endüstri meslek liseli de giremezdi. Pilot yapacağınız kişiye fiziği, kimyayı, matematiği öğretmiş olmanız lazım…”
***
Sayın İnce bir eğitimci, yani konuya yabancı olmaması gerekenlerden biri.
İmam hatip okullarında ne okutulup ne okutulmadığını iyi bilmesi lazım.
Fakat, sarf ettiği şu sözlerden anlaşılıyor ki, yolu hiç imam hatip’e uğramamış!
Hadi, “o taraklarda bezi yok” uğramadı diyelim, insan hiç merak edip müfredatına bakmaz mı?
Bu imam hatipliler ne okuyor, ne okumuyor, araştırıp sormaz mı?
Bu nasıl Milletvekilliği, bu nasıl Grup Başkanvekilliği?!
Bari arkadaşı İhsan Özkes’e sorsaydı ya!
Bu CHP’liler hep böyle mi?
Bir zamanlar, CHP’li olduğu bilinen Barolar Birliği eski Başkanı müteveffa Özdemir Özok da benzer şeyler söylemişti.
Toprağı bol olasıca demişti ki:
“Bu imam hatipliler, felsefe, mantık bilmezler, çünkü okullarında böyle dersler yok, okumadılar!”
***
Hadi Özdemir Özok hukukçuydu bilmeyebilir diyelim, ama Muharrem İnce’nin bir eğitimci olarak bilmemesi ne kadar hazin, ne kadar komik, tam manasıyla trajikomik!..
Bütün CHP’lilere buradan seslenelim:
İmam hatip okullarını sevmeyebilirsiniz.
Bu okullara giden öğrencileri haz etmeyebilirsiniz.
Mezunlarını hazmedemeyebilirsiniz.
Ama, şunu iyi bilin ki; bu okullarda fen bilimleri de okutulur, sosyal bilimler de!
Yabancı diller de vardır, modern laboratuarlar da…
Beden Eğitimi de yapılır, müzik ve sanat dalları da!..
Muharrem İnce’nin “öğrenmediler” dediği fizik, kimya ve matematik derslerinde süper başarı gösteren öğrenciler de bu okullarda yetişmektedir!..
Felsefe ve Mantık derslerini en iyi bilenler de bu okullardan çıkar!..
Sosyal dersleri saymamıza gerek yok, merak ediyorlarsa araştırıp öğrenirler!
***
Bir taraftan da şöyle düşünüyorum:
Özdemir Özok’un, Muharrem İnce’nin ve daha nicelerinin bunları bilmemesi düşünülemez.
Bunlar, kamuoyunu yanıltmak için “tecahül-i arifane” yapıyor olsa gerektir!
Yani biliyorlar, ama bilmezden geliyorlar!
Çünkü, yine bunlar değil miydi “imam hatipliler başarılı oluyor” diye önlerini kesenler?!
Katsayı engeli çıkarıp üniversitelere geçit vermeyenler?!
Pekala biliyorlardı ki, imam hatipliler; matematikte, fizikte, kimyada, biyolojide, felsefede, mantıkta, tarihte, coğrafyada, sosyolojide, psikolojide, geometride, trigonometride… fen liselerinin, Anadolu liselerinin ve sosyal bilimler liselerinin gördükleri dersleri (saatleri farklı olabilir şüphesiz ama) tümüyle görmektedirler.
Bu yüzden, imam hatiplilerin diğer öğrencilerle eşit girdikleri tüm sınavlarda başarılı olduklarını bal gibi biliyorlardı ki, önlerine engeller koydular!…
Şimdi ise, o engeller kalktı, hazımsızlık bundan!
***
İmam hatip mezunlarının polis akademilerine girebildiği gibi, harp akademilerine de girmeleri gayet doğaldır.
İnce’nin hoşuna gitmese bile, artık onlar polis de olabilir, subay da, pilot da olabilir, paşa da!…
Olamaz şeklindeki “kara propaganda” nın, ne İnce’ye, ne de CHP’ye hiçbir getirisi olmaz.
Bu çarpıtma ve yanıltmalar, CHP tabanında bile makes bulmuyor artık!.
Muharrem İnce’nin, “imam hatipten de terörist çıkabilir” sözüne cevabımızı ise, gelecek yazımıza bırakıyoruz.


M. Emin Parlaktürk
Habervaktim


İnce: “10 tane imam hatipli terörist sayarım”

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, HABERTÜRK TV’de Ece Üner’in sunduğu Akşam Raporu’nun konuğu oldu. İnce, gündeme ilişkin sıcak konularla ilgili kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.
İşte İnce’nin sorulara verdiği yanıtlar:
İmam Hatip mezunlarının Harp Okullarına girebilmesini öngören raporla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Türkiye’nin tartışması sadece imam hatiplilerden ibaret değil. Neden bu tartışmayı sadece imam hatipliler üzerinden yapıyoruz anlayabilmiş değilim. Harp okullarına şimdiye kadar genelde liselerin fen bölümü mezunları girerdi. Buraya imam hatipli de giremez, endüstri meslek liseli de giremezdi. Pilot yapacağınız kişiye fiziği, kimyayı, matematiği öğretmiş olmanız lazım. Tartışma böyle yapılmalı. O zaman imam hatip mezunlarını alalım, doktor yapalım, pilot yapalım. Bu tartışmada diğer çocuklara haksızlık yapıldığını düşünüyorum.
Başbakan Erdoğan yeni eğitim yılının ilk gününde Denizli’de imam hatip lisesini açtı ve ‘imam hatiplerden terörist yetişmediği için mi?’ diye sordu. Bu sözlere ne diyeceksiniz?
Bu açıkça bölücülüktür, ayrımcılıktır. Önce kapatılmaya gelelim. İmam hatipler ne zaman kapatıldı? Hiçbir zaman kapatılmadı, bir birleştirme oldu. İlkokulla ortaokullar birleştirdi. Bu sadece imam hatiplilere özgü değildi ki, Galatasaray lisesi için de bu böyle oldu. Sayın Başbakan yalan söylüyor. Bugün sadece imam hatiplilerin orta kısmı açıldı. Geçmişte imam hatiplerin orta kısmı kapanmamıştı. Bugün sadece orta kısmı açıldı, Galatasaray’ın orta kısmı açılmadı. Yasal olarak engel olmamasına karşın bakan izin vermiyor. İmam hatip lisesinden mezun olan düzgün çocuklarımız, bizim evlatlarımız. Endüstri lisesinden de, fen lisesinden de… Öte yandan imam hatipten de terörist çıkabilir. Ben sayın Başbakana geçmişte 10 tane sayarım. Geçmişte Hizbullah’a karışmış. Bunlar ayrımcılıktır, doğru bulmuyorum.
Bugün Şamil Tayyar, Bingöl’de şehit olan çocukları güvenlik önlemi almadan göndermek bir aymazlıktır dedi. Zırhı araçların olaya müdahale etmemiş olduğunu belirtti ve ihanetten bahsetti. Bu sözlere katılıyor musunuz?
Şamil Tayyar’la aynı düşünüyorum. Belki de kendisiyle ilk kez aynı düşünüyorum. Emniyet Genel Müdürlüğü Bingöl, Tunceli ve Elazığ valiliklerini uyarmış. Daha önce aynı ilde görevden dönen polislerimize saldırılmış ve 8 polisimiz şehit olmuş. Bütün bunlar ortadayken bu milletin çocuklarını otobüslere doldurarak hiç mi havadan koruma yapamıyorsunuz? Başbakan geçmişte ‘PKK görevini yapıyor’ demişti. Bugün de sayın Arınç ‘PKK akılıllılık yapmış’ diyor. Bu tür açıklamaları devlet adamı ciddiyetiyle bağdaştıramıyorum. Valilere zırhlı araç buluyorlar da bu gariban çocuklara mı bulamıyorlar. Bugün bazı medyada var. Toplama yerlerindeki askerlerimizin nasıl davulların üzerinde yattıklarını görüyoruz. Burada zaafiyet mi, gaflet mi, yoksa ihanet mi var? Bugün her yerde bombalar patlarken zafiyette bulunmak, gaflette bulunmak bir ihanettir.
Oslo görüşmelerini kim sızdırıyor ve ne amaçla sızdırıyor?
Önce ‘görüşme yok’ dendi. Başbakan Kayseri meydanında ‘görüşen şerefsiz, alçaktır’ dedi. Şimdiki açıklamalarda ise ‘imza yok’ diyor. Biz imzayı sormuyoruz. Biz şunu soruyoruz: Hakem heyetinde bu metin var mı. Bu görüşme bir terörü bitirme görüşmesi değildir. PKK’yla görüşecek, silah bıraktıracaklar. Bu görüşme o görüşme değil. Bu görüşme seçimi kazanma görüşmesidir. Taraflar 15 Haziran 2011’e kadar her türlü eylemi durdururlar diyor. Bu tarihin önemi nedir? 12 Haziran’da seçim var. Nevruz olayları sırasında tutuklanan Kürt siyasetçilerin salıverilmesi sağlanacak diyor. Hükümet kim oluyor da, salıvermesini sağlayacak? Demek ki hükümet yargıya talimat verecek. Bir başka konu, iki kişinin Abdullah Öcalan’la görüşeceği, hatta metinde ‘Sayın Öcalan’ deniliyor. İktidara sorumuz şu: Başbakanın bu mutabakat metninden haberi var mı, hakem devletin elinde, İngiltere’de bu belge var mı? Önemli olan burasıdır. Böyle bir metin olmamış olsaydı, başbakan meydan meydan gezer kıyameti koparırdı. Mahçup olduğu için bu tür yan yollara gidiyor.

Başbakana bu soruldu, ‘Müsteşarımın imzası yok, ispatlayamayanlar namerttir’ dedi. Buna tutanak denilebilir deniliyor.
Başbakan geçmişte de ‘görüşen şerefsizdir’ demişti. Daha sonra ‘ben görüşmedim devlet görüştü’ dedi. Daha sonra ‘özel temsilcim görüştü’ dedi. Şimdi ‘Bunun altında imza yok, ispatlayamayanlar namerttir’ dedi. Şimdi şunun cevabını versin İngiltere’nin elinde bu mutabakat metni var mı? PKK temsilcisi ile konuşmada şunlar geçiyor, ‘Başbakan’la Abdullah Öcalan’ın bölgeye ilişkin vizyon yüzde 95 oranında örtüşüyor’ deniliyor. PKK temsilcisine ‘zaten sizin istemediğiniz valileri görevden aldık’ deniliyor. Bütün bunların olduğu yerde nasıl bu kadar yüzsüzce açıklamalar yapıyorlar, doğrusu bunu anlamış değilim.
Sayın Haluk Koç bu açıklamayı yaparken Öcalan ve Karayılan arasındaki mektuplaşma ve diğer belgeleri açıklayacağını söyledi. Sizden ipucu alabilir miyiz?
Partimizin sayın Koç’tur. Onun yaptığı bir açıklamanın daha ilerisinde bir açıklamayı benim yapmam siyaseten şık olmaz. Günü geldiğinde arkadaşımız bir MYK sonrasında açıklamayı yapacaktır.

KAYNAK: HABERTÜRK

Alıntı: dinihaberler.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Eylül 2012, 22:52 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Yaşam kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar