MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” - DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI - 10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ - İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ - MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR -
YÜKSEK: “BAŞARI ÇITASINI SÜREKLİ YÜKSELTİYORUZ”

mustafa birol yuksek

YÜKSEK: “BAŞARI ÇITASINI SÜREKLİ YÜKSELTİYORUZ”

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü M. Birol Yüksek, 2015- 2016 Eğitim- Öğretim yılının ilk yarısı için yaptığı  değerlendirmede başarı çıtasını her geçen yıl daha yükseğe çektiklerini söyledi.

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Birol Yüksek yaptığı yazılı basın açıklamasında ilçe merkezi başta olmak üzere çeşitli mahallelerde, gençlik merkezinde ve çok sayıdaki okullarda vatandaşların talepleri doğrultusunda kurslar açtıklarını ifade etti.

Yüksek, 13 mesleki ve teknik, 5 sosyal ve kültürel, 8 de  ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında açtıkları kurslarda 379 bayan, 237 erkek olmak üzere 616 kursiyerin eğitim gördüğünü, bu kursiyerlerden 284 bayan ve 150 erkek kursiyerin belge aldığını söyledi.

“SINIRLARIN DIŞINA ÇIKTIK”

Devam eden kurslar arasında 32 mesleki ve teknik, 26 sosyal ve kültürel, 1 YGS, 3 KPSS, 36 ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi etkinlikleri, 1 Özürlü memur seçme sınavı hazırlık kursu olmak üzere 1175 bayan, 596 erkek kursiyerin bulunduğunu açıkladı. 2015- 2016 Eğitim- Öğretim yılında ilçe genelinde açılan 125 kursta 55 Usta Öğretici ve38 öğretmen görevlendirildiğinin altını çizen Yüksek, açık öğretim ortaokuluna 100 bayan ,50 erkek; açık öğretim lisesine 115 bayan, 167 erkek;  mesleki açık öğretim lisesine ise 94 bayan, 68 erkek öğrencinin kayıtlı olduğunu  hatırlattı. Sosyal ve Kültürel faaliyetlere de ağırlık verdiklerinin altını çizen Yüksek, açtıkları tiyatro kursları sonucu yapılan gösterileri yaklaşık bin öğrencinin izlediğini; kurum bünyesinde açılan karate ve tekwondo kursu öğrencilerinin   yurt içi ve yurt dışındaki müsabakalarda çok sayıda derece elde ettiklerini söyledi.

“UYUŞTURUCU BAĞIMLILIK EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”

 3-6 yaş çocuk eğitimi,avcı eğitimi, katı-sıvı yakıtlı kalorifer ateşçiliği, ağaç kesme ve boyama,İngilizce,bilgisayar kullanımı, takı yapımı,aşçı çırağı,kadın giysileri dikimi, Osmanlıca,açık lise ve ortaokulu sınava hazırlık  kursları açılmasının planlandığını, ayrıca vatandaşların istekleri doğrultusunda farklı modülde kurslar da açılabileceğine vurgu yapan Yüksek, “Kurumumuz tarafından ilçemizdeki bütün öğrencilere Bağımlılık Eğitimi semineri verilmesi planlanmış olup, söz konusu seminerler ikinci yarıyılda okullarımızda verilmeye başlanacak ve böylece yıl sonunda bütün öğrencilerimizin bağımlılık eğitimi semineri almaları sağlanacaktır” dedi. Yüksek ayrıca, gönüllü velilere 0-18 yaş aile eğitimi, AFAT eğitimi bilinçlendirme seminerlerinin planlandığına da dikkat çekti.

Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ocak 2016, 17:15 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR”

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR...

MÜFTÜ RECEP ŞAHAN: “ÂHİRET HASAT YERİDİR” Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Yalıköy... [Devamı]
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA...

DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI MESCİD-İ AKSA CAMİİ’NDE YAPILDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİR...

10 ÖĞRENCİYE “HAFIZLIK BELGESİ” VERİLDİ Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an... [Devamı]
İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN̵...

İL MÜFTÜSÜ AYDIN İLÇE MÜFTÜSÜ ŞAHAN’I ZİYARET ETTİ Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın,... [Devamı]
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR...

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR Bu yılki ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana temasının... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI Zİ...

MÜFTÜ ŞAHAN, KAYMAKAM YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!

ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK!...

Video görüntüler için tıklayınız… ANAMI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK! İstanbul’da... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar