VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
YÜKSEK: “BAŞARI ÇITASINI SÜREKLİ YÜKSELTİYORUZ”

mustafa birol yuksek

YÜKSEK: “BAŞARI ÇITASINI SÜREKLİ YÜKSELTİYORUZ”

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü M. Birol Yüksek, 2015- 2016 Eğitim- Öğretim yılının ilk yarısı için yaptığı  değerlendirmede başarı çıtasını her geçen yıl daha yükseğe çektiklerini söyledi.

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Birol Yüksek yaptığı yazılı basın açıklamasında ilçe merkezi başta olmak üzere çeşitli mahallelerde, gençlik merkezinde ve çok sayıdaki okullarda vatandaşların talepleri doğrultusunda kurslar açtıklarını ifade etti.

Yüksek, 13 mesleki ve teknik, 5 sosyal ve kültürel, 8 de  ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında açtıkları kurslarda 379 bayan, 237 erkek olmak üzere 616 kursiyerin eğitim gördüğünü, bu kursiyerlerden 284 bayan ve 150 erkek kursiyerin belge aldığını söyledi.

“SINIRLARIN DIŞINA ÇIKTIK”

Devam eden kurslar arasında 32 mesleki ve teknik, 26 sosyal ve kültürel, 1 YGS, 3 KPSS, 36 ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi etkinlikleri, 1 Özürlü memur seçme sınavı hazırlık kursu olmak üzere 1175 bayan, 596 erkek kursiyerin bulunduğunu açıkladı. 2015- 2016 Eğitim- Öğretim yılında ilçe genelinde açılan 125 kursta 55 Usta Öğretici ve38 öğretmen görevlendirildiğinin altını çizen Yüksek, açık öğretim ortaokuluna 100 bayan ,50 erkek; açık öğretim lisesine 115 bayan, 167 erkek;  mesleki açık öğretim lisesine ise 94 bayan, 68 erkek öğrencinin kayıtlı olduğunu  hatırlattı. Sosyal ve Kültürel faaliyetlere de ağırlık verdiklerinin altını çizen Yüksek, açtıkları tiyatro kursları sonucu yapılan gösterileri yaklaşık bin öğrencinin izlediğini; kurum bünyesinde açılan karate ve tekwondo kursu öğrencilerinin   yurt içi ve yurt dışındaki müsabakalarda çok sayıda derece elde ettiklerini söyledi.

“UYUŞTURUCU BAĞIMLILIK EĞİTİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”

 3-6 yaş çocuk eğitimi,avcı eğitimi, katı-sıvı yakıtlı kalorifer ateşçiliği, ağaç kesme ve boyama,İngilizce,bilgisayar kullanımı, takı yapımı,aşçı çırağı,kadın giysileri dikimi, Osmanlıca,açık lise ve ortaokulu sınava hazırlık  kursları açılmasının planlandığını, ayrıca vatandaşların istekleri doğrultusunda farklı modülde kurslar da açılabileceğine vurgu yapan Yüksek, “Kurumumuz tarafından ilçemizdeki bütün öğrencilere Bağımlılık Eğitimi semineri verilmesi planlanmış olup, söz konusu seminerler ikinci yarıyılda okullarımızda verilmeye başlanacak ve böylece yıl sonunda bütün öğrencilerimizin bağımlılık eğitimi semineri almaları sağlanacaktır” dedi. Yüksek ayrıca, gönüllü velilere 0-18 yaş aile eğitimi, AFAT eğitimi bilinçlendirme seminerlerinin planlandığına da dikkat çekti.

Ziya FİDAYE

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ocak 2016, 17:15 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Genel, Gündem, Kadın aile, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar