VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
Ağasarlı Gülveren ile röportaj

Karadeniz sanatçıları arasında her geçen gün başarı grafiği yükselen pırıl pırıl bir ses, değişik bir yorum icra eden Ağasarlı Gülveren ile Sitemizin Sahibi Ahmet Saraç, sanatının dününü, bugününü ve yarınını konuştu. Saraç sordu, O cevapladı. Aynen siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

SARAÇ-Öncelikle sizi tanıyalım. Ağasarlı Gülveren kimdir?

AĞASARLI GÜLVEREN–1990 yılında Şalpazarı ilçesinde doğdum. 6 yaşına kadar Beşikdüzü’nde, daha sonra Şalpazarı Geyikli beldesinde ikamet ettik. 8.sınıfa kadar Geyikli İlköğretim Okulu’nda okudum. Beşikdüzü Kız Teknik Meslek Lisesi tekstil bölümünden mezun oldum. Bu yıl üniversiteye hazırlanıyorum.

SARAÇ- Müzik hayatına nasıl başladınız? Size destek olan, elinizden tutan biri oldu mu?

AĞASARLI GÜLVEREN-Müzik hayatına, 6.sınıfta okurken kendi kendime mırıldanırken müzik öğretmenim duyuyor beni. Ondan sonra bana şarkılar söyletmeye başlıyor. Yarışmalara götürüyordu, etkinliklerde bende yer alıyordum. Liseye geldiğimde yine okul müdürümüz Cemile Kahyaoğlu, sesimin güzel olduğunu duyuyor ve O da beni yarışmalara katıyor, yine etkinliklerde yer alıyordum. Lise bittikten sonra müzik hayatına atılmayı istiyordum Sürekli hayallerimde vardı.  Acaba benden sanatçı olur mu diyordum. Kendime güvenim vardı ama o zamanlar yardım eden yoktu. Lise bittikten bir yıl sonra ağbimin düğününde halk müziği okudum. Orda birkaç kişi bana teklifte bulunuyor. Bunlardan biri Bizim Gönül’ün sazcısıydı, diğeri de babamın arkadaşı olan Orhan Yaşar’dı. Biz tanıdık olsun diye Orhan Yaşar’ı tercih ettik. Ondan iki yıl önce zaten Halil Yavuz’dan müzik eğitimi alıyordum. Orhan Yaşar’ın teşvikiyle İzmir’de ilk albümümü yaptım. Kelebek adıyla çıkan bu albümüm çok tutuldu. Sözleri rahmetli Ali Çinkaya’ya aitti. Müzikte biz bir düzenleme yaparak hoş bir şey ortaya çıkardık. Çoğunlukla Ali Çinkaya’yı örnek alıyorum. Albümümde kendime ait anneme yazdığım bir eserim var. Bundan başka bir türkü daha yazdım. Yaşadığım bir hikâyeden dolayı “Yar şaşarım aklına” diye hareketli bir parça yaptık. Kâtip Bayraktar da bir eserini bana verdi. Burada unutmadan söyleyeyim. Bütün bu çalışmalarda ağbim Tarık’ın çok desteği oldu. O olmasaydı belki ben müzik yaşantımı sürdürmezdim. O beni teşvik etti. Ağbime bu konuda çok teşekkür ediyorum.

SARAÇ-Bugüne kadar hiç yarışmaya katıltınız mı? Sizi etkileyen sanatçılar oldu mu?

AĞASARLI GÜLVEREN-Şalpazarı’nda Halil Yavuz’un düzenlediği bir yarışmada 7.sınıftaydım ve birinci oldum. Kendisi Şalpazarı’ylı, Gürhan Yardım İlköğretim Okulu’nda müzik öğretmenliği yapıyordu.  Ben istekliydim. Bu işte müzik öğretmenlerim bana çok yardımcı oldu. Disiplinli çalışmayı, düzenli çalışmayı seviyorum. Kitap okumayı çok seviyorum. Araştırmayı seviyorum. Ali Çinkaya’nın eserleri beni çok etkiliyor. Zeynep Başkan’ı dinliyorum. Bizim Gönül’ü dinliyorum.

SARAÇ-Televizyonlarda düzenlenen star yarışmalarına katılmayı düşünmüyor musun?

AĞASARLI GÜLVEREN-Karadeniz star yarışmalarından teklif geldi ama ben istemedim. Oraya çıktığımda ne değişir, ne değişmez, orda nasıl bir ortam beni bekliyor onu da bilmiyorum. Belki ilerde düşünürüm.

SARAÇ-Üniversiteyi kazanırsan ne olmak istiyorsun?

AĞASARLI GÜLVEREN-Bir yandan üniversiteye hazırlanıyorum, diğer yandan müziği yürütüyorum. Üniversiteyi kazanırsam müzik öğretmeni olmak istiyorum. Öğretmenlik içimde var, polislik içimde var. Fakat polisliği boydan kaybettim. İngilizce, Almanca eğitimi aldım. Saz eğitimi aldım. Kemençe eğitimi aldım. Kemençe çalmayı pek sevmedim, bağlamaya daha düşkünüm. Bağlamayı daha çok sevdim. Küçüklükten beri bağlamaya ilgim vardı. Hatta babama bana bağlama al derdim. Daha sonra kendi kazandığım parayla bağlama aldım.

SARAÇ-Şuana kadar iki albümünüz var sanıyorum. Yeni albüm çalışmalarınız var mı?

AĞASARLI GÜLVEREN-Evet!.. “Ağasar Kızı” diye ikinci albümü çıkardık. Orada söz ve müzikte abilerimiz bana yardımcı oldular. İstanbul Pendik’te albümün tanıtımını yaptık. Bütün sanatçılar katıldılar. Cimilli İbo geldi, Yasemin Yıldız geldi, Yılmaz Kasapoğlu geldi. Şuan üçüncü albüm için hazırlıklar devam ediyor. Daha değişik bir şey yapmayı planlıyoruz Yeni albümümü seneye Mayıs ayına çıkarmayı düşünüyoruz.

SARAÇ-Şuana kadar kaç klip yaptınız? Bu kliplerin yayınlanmasıyla halkın size bakışında bir değişiklik oldu mu?

AĞASARLI GÜLVEREN-Televizyonda 3 klibim var. Kelebek, Oy Sisdağı ve Ağasar Kızı. Özellikle Kelebek adlı klibim çok tuttu. Televizyonlarda klibim yokken kimse oralı değildi. Albüm ve klibim tutulunca herkes ilgilenmeye başladı. Çok tanımadığım insanlar ortaya çıkmaya başladı.

SARAÇ-İzlediğim kadarıyla geleceğiniz parlak bir sanatçı olma yolundasınız. Bu başarılı gidişten rahatsız olanlar var mı?

AĞASARLI GÜLVEREN-Bu işte benim önüme çok taş koyanlar var. Ben kimseyle yarışmıyorum ya da kimseyi taklit etmiyorum, kimseye özenmiyorum. Müzik piyasasında Gülveren olarak kalmak istiyorum. Benim kendi sitilim var, kendi duruşum var. Ben bu işte ağırbaşlı, çömert ve alçak gönüllü olmayı seviyorum. Kimsenin kalbini kırmadan elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Birçok kişi benimle uğraşıyor, arkamdan konuşuyor, ben bunu duyuyorum.  Hatta benim ismimin de çalıntı olduğunu söylüyorlar. Nüfus cüzdanım ortada. İsmim orada bellidir. Öyle olduğunu iddia edenler gelip görebilirler. İsmim çalıntı değildir. Ben Ağasarlı Gülveren. Soy ismimde Gülay’dır.

SARAÇ-Müzik çalışmaları ve konserleriniz arasında bizlere zaman ayırdığınız için sizlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

AĞASARLI GÜLVEREN-Ben de sizlere bize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Alıntı: Beşikdüzü Haber

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Temmuz 2012, 00:26 tarihinde Eğitim, Flash Haberler, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Medya, Son Dakika, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar