VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI - VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN - ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU - KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI - VAKFIKEBİR’İN YENİ VAİZİ NURİ DURAL GÖREVİNE BAŞLADI -
SİSDER SORUYOR: “YEŞİL YOL” SİS DAĞI’NA NEDEN UĞRAMIYOR?

sisders

SİSDER SORUYOR:  “YEŞİL YOL” SİS DAĞI’NA NEDEN UĞRAMIYOR?

Sisder Başkanı Araştırmacı-Yazar Abdullah GÜLAY,  DOKA bölgesinde Samsun-Ordu-Giresun-Artvin arasında dağ sırtlarından ilerleyen Yeşil Yol’un Sis Dağı’na uğramadığını söyledi. Sisder Başkanı GÜLAY, “Yeşil yolun”  Bafra Nebiyan’dan başladığını, Ordu ve Giresun Yaylalarından Bayburt’a geçtiğini, sırtları takip ederek Artvin’e kadar 1500km. olarak uzandığını ama bu hattın Sisdağı’na uğramadığını ifade etti.

Bununla ilgili protokolün 19.05.2013 tarihinde Samsun Havaalanı’nda Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet YILMAZ, Dokap  Başkanı Sayın Ekrem YÜCE ve Samsun Valisi Sayın Hüseyin AKSOY’un hazır bulunduğu bir toplantıda imzalandığını söyleyen Sisder Başkanı GÜLAY, Sisdağı gibi önemli bir turizm merkezinin hangi gerekçe ile projede olmadığını merak ettiklerini, halkın yetkililerden bu konuda açıklama beklediğini ifade etti.

Bu proje için 2013 yılı sekiz vilayete beşer milyondan toplam kırk milyon lira ödenek aktarıldığını basından takip ettiklerini söyleyen Gülay, “Bu çok anlamlı ve önemli bir projedir. Yaylaları yeşillik içinde birbirine bağlayacaktır. Karadeniz’in iç kesimlerine büyük ekonomik canlılık getirecektir. Sis Dağı turizm kapsamındadır ve önemli bir merkezdir. “Yeşil yol projesi” Sis Dağı’nı pas geçmemelidir.” Dedi.

GÜLAY şöyle devam etti: Dokap Başkanı Sayın Ekrem YÜCE  ile görüştüm.  Dokap Başkanı Sayın Ekrem YÜCE özetle şöyle dedi: “Bu proje çalışmaları 2007 de başlamış, iki sene önce netleşmiş, imzalanmış, ödenekleri çıkartılmış… Başkanlık olarak Sisdağı’nın öneminin farkındayız. Sayın Görele Belediye Başkanı da aynı konuda taleplerde bulundu. Değişik illerin farklı talepleri geliyor. Biz halkın memnuniyetini esas alarak bu istekleri değerlendiriyoruz. Ancak resmi ve gerçekleşmesi mümkün olabilecek istekler olması lazım. Eğer böyle bir talep gelirse Yeşil Yol’dan  Sis Dağı’na bir bağlantı yolu yapılabilir.” Dediğini ifade etti.

“Yetkilileri bu konuda girişim yapmaya davet ediyoruz. Siyasilerimize destek çağrısı yapıyoruz. Dernek ve diğer sivil toplum örgütleri olarak biz de onlara gereken desteği vermeye hazırız.”  Diyen Sisder  Başkanı Abdullah GÜLAY, “amacımız kimseyi eleştirmek değil, eksik ve açık aramak değil, yani bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Halkımız kırsal kesimde yaşadığı için bir çok üzümden mahrum iken bir de Yeşil Yol’dan mahrum kalmamalı.” Dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Temmuz 2013, 01:15 tarihinde Flash Haberler, Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Yaşam, Yerel Haber kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Benzer Haberler
VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde... [Devamı]
VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VA...

VAKFIKEBİR’DEN, TÜRKİYE DİYANET VAKFI’NA 171 HİSSE KURBAN Vakfıkebir İlçe Müftüsü... [Devamı]
ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU...

İMAM HATİP GÖKHAN KAYHAN’IN ANİ VEFATI SEVENLERİNİ YASA BOĞDU Vakfıkebir İlçe Müftülüğü... [Devamı]
KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANE...

KAYMAKAM YAKUTA’DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFINA İKİ HİSSE KURBAN BAĞIŞI Vakfıkebir Kaymakamı... [Devamı]
BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDI...

BÖLGE YATILI KIZ KUR’AN KURSU GURURLANDIRDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı... [Devamı]
MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPL...

MÜFTÜ ŞAHAN, DİN GÖREVLİLERİYLE İLK TOPLANTISINI YAPTI Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan,... [Devamı]
AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KE...

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUÂLAR EDİLDİ Vakfıkebir İlçesinde,... [Devamı]
Popüler Haberler


VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE ...

VAKFIKEBİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANDI Vakfıkebir İlçe Müftülüğü‘nde açılan şube müdürlüğü kadrosuna... [Devamı]
Anket
Haber Kalitemiz ve Yeniliklerimiz Sizce Nasıl ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar